Trwa ładowanie...
dwjtjz1

Patryk Jaki chce, by Kaczyński był premierem. "Czas na rozmowę"

Patryk Jaki zabrał głos w sprawie kandydatur PiS na najważniejsze urzędy w państwie. Europoseł uznał, że Jarosław Kaczyński to lepsza opcja niż Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki i Jarosław Kaczyński
Patryk Jaki i Jarosław Kaczyński (East News)
dwjtjz1

"Wśród dobrze współpracujących i szanujących się koalicjantów, którym zależy nie na personaliach, ale wartościach i Polsce, zawsze jest czas na przyjacielską rozmowę. Naszym zdaniem najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński – osoba o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i sukcesach w polskiej polityce. To właśnie prezes Kaczyński był głównym architektem Zjednoczonej Prawicy" - ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

W przypadku kandydatury PiS na prezydenta Jaki nie zaskoczył, wymieniając Andrzeja Dudę, którego nazwał "najlepszym kandydatem na prawicy". Zdaniem Jakiego decyzje personalne, które podejmie partia, będą miały kluczowe znaczenie. "Jak pokazał wynik wyborczy, przed nami - mówiąc oględnie - nie najłatwiejszy czas i dlatego dla dobra sprawy musimy podejmować przemyślane i optymalne decyzje" - oświadczył.

dwjtjz1

Europoseł PiS zdementował również doniesienia na temat Zbigniewa Ziobry. Przypomnijmy, media podawały, że minister sprawiedliwości domaga się teki wicepremiera. "Zbigniew Ziobro nie jest zainteresowany funkcją wicepremiera i wbrew doniesieniom medialnym nigdy takich aspiracji nie zgłaszał, i nie zamierza zgłaszać. Również nie zgłaszaliśmy żadnych oczekiwań poza dotychczas obowiązującą od kilku lat umową koalicyjną" - zaznaczył.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jaki został zapytany o to, czy TVP pomogła jego partii wygrać wybory parlamentarne. "Pomogła w tym sensie, że przełamała monopol lewicowo-liberalny w TV. Gdyby nie to, wynik PiS byłby znacznie gorszy" - odparł, dodając, że "ok. 70-80 proc. mediów w Polsce należy do nurtu lewicowo-liberalnego". "Aby Polska demokracja była zdrowa, musimy przywrócić w tym obszarze równowagę" - powiedział.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwjtjz1

Podziel się opinią

Share

dwjtjz1

dwjtjz1
Więcej tematów