Trwa ładowanie...
dwsbh16

Patryk Jaki buduje własną frakcję? Solidarna Polska publikuje oświadczenie

Według ostatnich doniesień medialnych Patryk Jaki miał budować frakcję wewnątrz prawicy. Jeden z portali twierdził, że obok Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina, ma to być czwarta frakcja wewnątrz PiS. Tymczasem prawda okazuje się zgoła inna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki (europoseł)
Patryk Jaki (europoseł) (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dwsbh16

Przypomnijmy: Patryk Jaki walcząc o prezydenturę Warszawy wystąpił z Solidarnej Polski. - Chcę zaproponować nową jakość. Tu jest moja rezygnacja z członkostwa w partii, do której należę i chcę zaproponować prawdziwą prezydenturę, bezpartyjną dla wszystkich - mówił podczas debaty przedwyborczej w zeszłym roku.

Po porażce w Warszawie Jaki spróbował swoich sił w zupełnie innym wyścigu - tym razem o Brukselę. Przymierzany był do co najmniej 4 okręgów, jednak finalnie dostał "trójkę" z obwodu małopolsko-świętokrzyskiego. Uzyskał poparcie blisko 250 tys. głosów i uzyskał mandat europosła. Teraz na jaw wyszła jego partyjna przynależność.

- Patryk Jaki po zakończonej kampanii samorządowej złożył pisemną deklarację o ponownym przystąpieniu do partii Solidarna Polska. Deklaracja ta została następnie przyjęta uchwałą Zarządu Krajowego Solidarnej Polski - napisał w oficjalnym oświadczeniu Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski. Według niego Jaki odchodząc z partii, konsultował tę decyzję z kierownictwem.

dwsbh16

- Zadeklarował wówczas, że jeżeli zostanie wybrany na urząd Prezydenta to pozostanie niepartyjnym prezydentem. Natomiast w przypadku niepowodzenia wyborczego powróci do Solidarnej Polski. Tak też się stało - dodano w oświadczeniu.

Sam europoseł odniósł się do sprawy na Twitterze. "Ciężko pracuje na zwycięstwo całej Zjednoczonej Prawicy. Bardzo dobrze współpracuję ze Zbigniewem Ziobro, któremu wiele zawdzięczam w polityce" - napisał Jaki.

dwsbh16

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

dwsbh16

Podziel się opinią

Share

dwsbh16

dwsbh16
Więcej tematów