Trwa ładowanie...
d9xxmkz

"Partia Rydzyka" zagrozi PiS? Polacy są gotowi na nią głosować

W sądzie jest wniosek o zarejestrowanie partii skupionej wokół ojca Tadeusza Rydzyka. Polacy są gotowi na nią głosować. Co więcej, 30 proc. badanych uważa, że ugrupowanie jest w stanie zagrozić PiS – wynika z panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i ojciec Tadeusz Rydzyk
Jarosław Kaczyński i ojciec Tadeusz Rydzyk (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d9xxmkz

Czy partia ludzi związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem może zagrozić ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego? Takie pytanie zadaliśmy Polakom. 30 proc. ankietowanych uważa, że to prawdopodobne. Co drugi badany jest przekonany, że takiego ryzyka nie ma i prezes PiS może spać spokojnie.

Swój głos w wyborach na partię ludzi ojca Rydzyka jest gotowych oddać 6 proc. badanych Polaków. 84 proc. nie zamierza udzielać jej poparcia, a co dziesiąta osoba nie ma jeszcze zdania w tej sprawie. O ugrupowaniu "Ruch Prawdziwa Europa", nazywany potocznie "partią ojca Rydzyka", słyszało już 47 proc. ankietowanych.

   WP.PL
(WP.PL)

Jak ujawniła Wirtualna Polska, 27 listopada w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożono wniosek o zarejestrowanie nowej partii. Jednym z pełnomocników ugrupowania jest wspomniany europoseł Mirosław Piotrowski.

d9xxmkz

Partia ma nazywać się "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi". Jej pierwszym celem, ma być start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. A na jej listach mają się znaleźć politycy związani i sympatyzujący z toruńską rozgłośnią. Piotrowski ostatnio namawiał do wspólnego startu wyborach do europarlamentu Ruch Narodowy.

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 7-10 grudnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1050). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9xxmkz

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

d9xxmkz

Podziel się opinią

Share
d9xxmkz
d9xxmkz
Więcej tematów