Qaqwqwrqw

Partia KORWiN straciła subwencje. "Nie wiemy, co z tym zrobić"

Jak podaje "Fakt", partia Janusza Korwin-Mikkego formalnie przestała istnieć. W związku z decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, Ministerstwo Finansów natychmiast wstrzymało wypłatę kolejnej transzy subwencji budżetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke zapowiada kolejną zmianę nazwy partii
Janusz Korwin-Mikke zapowiada kolejną zmianę nazwy partii (East News)
Qaqwqwrqw

Wniosek o wpisanie partii KORWiN (jak formalnie nazywa się partia Wolność) do ewidencji partii politycznych Korwin-Mikke złożył w styczniu 2015 r. Sąd podjął wówczas decyzję, by zarejestrować ją nieprawomocnie. W wyborach parlamentarnych ugrupowanie uzyskało 4,76 proc. głosów, co nie pozwoliło mu wejść do Sejmu. Partia uzyskała jednak prawo do subwencji z budżetu w wysokości miliona złotych co kwartał.

W 2016 r. Sąd Najwyższy odmówił zarejestrowania partii, a jego decyzję utrzymał w mocy Sąd Apelacyjny dwa lata później. W styczniu br. postanowienie się uprawomocniło, co w praktyce oznacza, że KORWiN przestał istnieć jako byt prawny. PKW zapewnia jednak, że dotychczasowe subwencje przysługiwały ugrupowaniu, a uzyskane z budżetu 11 mln zł nie podlegają zwrotowi. Kolejnych funduszy ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego już jednak nie otrzyma.

Qaqwqwrqw

Szef partii jest w kropce. - Nie wiemy co z tym fantem zrobić. Ministerstwo poprosiło nas o wyjaśnienie kwestii rejestracji i zablokowało nam subwencję. Tu doszło do jakiejś pomyłki sądowej, bo przecież była partia i co? I nagle nie ma partii? W wyborach europejskich na pewno sobie poradzimy, zaś jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to cóż, najwyżej założymy nową partię - zapowiedział w rozmowie z "Faktem".

Przypomnijmy, w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ugrupowanie Korwin-Mikkego utworzyło eurosceptyczną koalicję m.in. z Ruchem Narodowym, stowarzyszeniem Skuteczni oraz środowiskiem związanym z Grzegorzem Braunem.

Źródło: "Fakt"

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Austracki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw