Trwa ładowanie...
d250lxs
10-03-2005 13:30

Partia Demokratyczna się spóźniła

Tworzona przez Władysława Frasyniuka i Jerzego Hausnera Partia Demokratyczna być może będzie musiała przyjąć inną nazwę. Kilka dni temu do Sądu Rejestrowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację Partii Demokratycznej, która nie ma nic wspólnego z tworzoną wokół UW nową inicjatywą centrową.

d250lxs
d250lxs

Jednak zdaniem Hausnera i Frasyniuka, tworzone przez nich ugrupowanie powinno mieć pierwszeństwo do używania tej nazwy, ponieważ oni jako pierwsi publicznie ogłosili zamiar stworzenia Partii Demokratycznej. Dletego według nich sąd powinien wstrzymać rejestrację partii Arnolda Masina.

To nie pierwszy spór o nazwę partii, jej szybkie zarejestrowanie z wykorzystaniem cudzego pomysłu.

Przed wyborami w 1997 roku, Adam Słomka, niegdyś lider prawicowej partii Konfederacja Polski Niepodległej-Obóz Patriotyczny (KPN-OP), doprowadził do zarejestrowania Krajowego Porozumienia Emerytów i Rencistów. Był to cios dla rosnącej wtedy w sondażach lewicowej Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Okazał się celny, ponieważ podzieleni emeryci w ogóle nie weszli do Sejmu.

Przed wyborami w 2001 roku Adam Słomka chciał powtórzyć scenariusz. Zarejestrował własną Platformę Obywatelską. W związku z tym, Donald Tusk, Maciej Płażyński i Andrzej Olechowski musieli zarejestrować swoją partię w sądzie jako Platforma Obywatelska III RP.

d250lxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d250lxs
Więcej tematów