Trwa ładowanie...
dmnhkd2

Partia Demokratyczna: chcemy dalej tworzyć LiD

Partia Demokratyczna, demokraci.pl, chce
dalszej współpracy w ramach koalicji LiD - zadeklarowali jej liderzy. Przyznają jednak, że sprawa wspólnego startu ugrupowań tworzących LiD w wyborach do europarlamentu nadal nie jest rozstrzygnięta.

Share
dmnhkd2

Wszelkie doniesienia o śmierci koalicji LiD są przesadzone - powiedziała wiceprzewodnicząca Partii Demokratycznej Brygida Kuźniak podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie. Chcemy tworzyć porządny centrolewicowy blok, który będzie alternatywą dla PO i PiS. Opowiadamy się za dalszą kontynuacją współpracy - zadeklarowała Kuźniak.

Koalicję LiD, oprócz PD, tworzą: SLD, SdPl i Unia Pracy.

Przewodniczący PD Janusz Onyszkiewicz zaznaczył jednak, że jego partia nie zamierza działać razem z SLD w europarlamencie we frakcji socjalistycznej. W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego czterech europosłów PD należy do frakcji Demokratów i Liberałów. Wybory do europarlamentu odbędą się w połowie przyszłego roku.

dmnhkd2

Niejasność, która się utrzymuje dotyczy tego, czy w wyborach do Parlamentu Europejskiego pójdziemy jako jedna lista, z której później wybrani posłowie częściowo pójdą do frakcji socjalistycznej, częściowo do frakcji demokratyczno-liberalnej, czy do tych wyborów pójdziemy oddzielnie - wyjaśniał Onyszkiewicz.

PD przedstawiła także propozycje zmian w ordynacjach wyborczych do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego dotyczące finansowania partii politycznych i kampanii wyborczych.

Onyszkiewicz zwrócił uwagę, że obecnie partie większość pieniędzy przeznaczają na reklamę w mediach. Chcielibyśmy odnieść się do doświadczeń francuskich. We Francji partie nie mogą wykupywać reklam telewizyjnych, nie mogą wykupywać płatnych ogłoszeń w prasie, ani wykupywać billboardów - powiedział polityk. (mg)

dmnhkd2

Podziel się opinią

Share
dmnhkd2
dmnhkd2
Więcej tematów