Trwa ładowanie...
d3t0f6o

Parlament Europejski przyjął projekt zaostrzenia norm emisji spalin

Parlament Europejski zagłosował za wprowadzeniem zmian w sprawie zaostrzenia norm emisji CO2. Do 2030 roku emisja CO2 z samochodów ma zostać zredukowana o 40%.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parlament Europejski przyjął projekt zaostrzenia norm emisji spalin (iStock.com)
d3t0f6o

Komisja ds. ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła projekt przepisów zakładający 40% redukcji emisji dwutlenku węgla z nowych samochodów osobowych i dostawczych. Cel ma być osiągnięty do 2030 roku. Parlament chce w ten sposób wymóc na producentach aut nowe rozwiązania.

"Producenci, których średnia emisja CO2 przekroczy te cele, zapłacą karę do budżetu UE, która zostanie wykorzystana na podnoszenie kwalifikacji pracowników dotkniętych zmianami w sektorze motoryzacyjnym, ustalili posłowie" – czytamy w komunikacie.

Elektromobilność ma być coraz bardziej popularna?

Producenci samochodów musieliby również zapewnić, że pojazdy o zerowej i niskiej emisji, emitujące mniej niż 50 g dwutlenku węgla na kilometr, osiągną do 2030 roku 35% udziału w rynku sprzedaży. Posłowie z Europarlamentu przyznali, że przejście na elektromobilność będzie wymagało wprowadzenia zmian w całym rynku motoryzacyjnym, co może spotkać się ze sprzeciwem społecznym.

d3t0f6o

Podziel się opinią

Share

d3t0f6o

d3t0f6o
Więcej tematów