Trwa ładowanie...
dnzzxqb
ukraina
15-05-2001 15:20

Papież wsparciem moralnym dla Ukrainy?

Według ostatnich badań, przyjazd papieża na Ukrainę pozytywnie ocenia 23% ankietowanych mieszkańców tego kraju, 21% wyraża z tego powodu niezadowolenie, 14% nie ma na ten temat zdania. O pielgrzymce nie wie 16% obywateli Ukrainy.

dnzzxqb
dnzzxqb

Społeczeństwo ukraińskie jest jak zagrożone niemowlę, które ochronić może jedynie Ojciec Święty - uważa o. Borys Gudziak, rektor Akademii Teologicznej Kościoła Greko-Katolickiego we Lwowie. Ks. Gudziak podkreślił, że spotkanie z Janem Pawłem II - rzecznikiem nadziei - pozwoli tę nadzieję odbudować także w społeczeństwie tego kraju.

Jak podkreślił, Ukrainie brakuje jedności duchowej, poszanowania wolności i godności każdego obywatela oraz odnowy moralnej. Dlatego wizyta Jana Pawła II, który od początku swojego pontyfikatu jest charyzmatycznym obrońcą praw i godności ludzkich, będzie dla obywateli Ukrainy wsparciem moralnym i wsparciem nadziei.

Gudziak zwrócił także uwagę, że wizyta Ojca Świętego na Ukrainie pozwoli rozwinąć dialog ekumeniczny między tutejszymi kościołami, jednak - jak poinformował ks. Marek Niedźwiecki z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie - zaplanowane na czerwcową wizytę Jana Pawła II spotkanie z przedstawicielami tutejszych kościołów zostało odwołane. (kar)

dnzzxqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnzzxqb
Więcej tematów