Trwa ładowanie...

Papież upomina księży. "Rozmawiajcie także z niewierzącymi"

Musimy uważać, aby nie popaść w pokusę czynienia sobie bożków z pewnych prawd abstrakcyjnych - powiedział papież Franciszek. Wyjaśnił, że zwraca się do duchownych na całym świecie. W Wielki Czwartek księża obchodzą swoje święto.
Share
Papież: kapłan musi rozmawiać z każdym: z wielkimi, małymi, biednymi, niewierzącymi
Papież: kapłan musi rozmawiać z każdym: z wielkimi, małymi, biednymi, niewierzącymiŹródło: PAP
d336ukb

Franciszek przestrzegał kapłanów, aby nie poddawali się "bożkom wygodnym, w zasięgu ręki, nadającym prestiż i władzę". - Taka "prawda-bożek" używa kamuflażu, wykorzystuje słowa ewangeliczne jako szaty, ale nie pozwala im dotknąć serca - podkreślił.

- Co gorsza, oddala prostych ludzi od uzdrawiającej bliskości słowa i sakramentów Jezusa - dodał.

Zaapelował też do duchownych, aby w momencie, kiedy czują, że są "daleko od Boga" to powinni "zbliżyć się do Jego ludu". - Maluczcy nauczą spoglądać na Jezusa w inny sposób - powiedział papież

Zobacz także: " Bartłomiej Misiewicz broni o. Tadeusza Rydzyka. "To są pieniądze zakonu"

Mówił, że księża powinni przyswoić sobie "macierzyński wzór języka kościelnego". Tłumaczył, że chodzi mu o działania tam, "gdzie dzieją się rzeczy ważne dla każdej osoby, każdej rodziny i każdej kultury".

d336ukb

"Rozmawiać z każdym"

- Kapłana bliskiego, podążającego pośród swego ludu z bliskością i czułością dobrego pasterza ludzie nie tylko bardzo cenią, ale, co więcej, odczuwają do niego coś szczególnego, coś, co odczuwają tylko w obecności Jezusa - mówił Franciszek.

Zaznaczył, że dobry kapłan musi umieć rozmawiać z każdym. - Z wielkimi, małymi, biednymi, niewierzącymi - zaapelował.

Po południu Franciszek odprawi mszę Wieczerzy Pańskiej więzieniu Regina Coeli. Nabożeństwo zainauguruje Triduum Paschalne.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d336ukb

Podziel się opinią

Share
d336ukb
d336ukb
Więcej tematów