Trwa ładowanie...
d2nxsb6

Papież o modlitwie za pokój na świecie

Papież w czasie niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" przypomniał o ogłoszonym na piątek 14 grudnia dniu postu i modlitw chrześcijan w intencji pokoju na świecie. Ojciec Święty wyraził także zadowolenie, że do inicjatywy przyłączyli się muzułmanie i Żydzi.

d2nxsb6
d2nxsb6

W obecnej złożonej sytuacji międzynarodowej ludzkość wezwana jest do zmobilizowania najlepszych swoich sił, ażeby miłość zatriumfowała nad nienawiścią, pokój nad wojną, prawda nad kłamstwem, przebaczenie nad zemstą - powiedział Jan Paweł II. Podkreślił, że post jest wyrazem bólu z powodu wielkiego nieszczęścia, ale też woli wzięcia na siebie w jakimś sensie odpowiedzialności za nie. Papież apelował o dzielenie się chlebem z tymi, którzy na co dzień go nie mają.

Jan Paweł II przypomniał, że 14 grudnia dobiega końca Ramadan - miesiąc postu muzułmanów. Wyraził przy tym nadzieję, że wspólna postawa religijnej pokuty przyczyni się do wzrostu wzajemnego zrozumienia między chrześcijanami i muzułmanami, którzy jak nigdy wezwani są dzisiaj do tego, ażeby być budowniczymi sprawiedliwości i pokoju. (mag)

d2nxsb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nxsb6
Więcej tematów