Trwa ładowanie...

Spotkanie z wiernymi. Papież potępił "szaleńczą wojnę" i pozdrowił pielgrzymów Rodziny Radia Maryja

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański modlił się o to, aby skończyła się "szaleńcza wojna" w Ukrainie. Podkreślił, że "ponawia swą bliskość z narodem ukraińskim". Pozdrowił również pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze.

Share
Papież Franciszek modlił się o zakończenie "szaleńczej wojny" w Ukrainie
Papież Franciszek modlił się o zakończenie "szaleńczej wojny" w Ukrainie Źródło: GETTY, fot: SOPA Images
d48nsje

Zwracając się do tysięcy osób zebranych na placu Świętego Piotra, papież powiedział: "Ponawiam moją bliskość z narodem ukraińskim, codziennie dręczonym przez brutalne ataki, przez które cierpią zwykli ludzie".

- Modlę się za wszystkie rodziny, szczególnie za ofiary, rannych, chorych. Modlę się za osoby starsze i dzieci, i o to, by Bóg wskazał drogę, by położyć kres tej szaleńczej wojnie - mówił Franciszek.

d48nsje

Zobacz też: Dymisja Borisa Johnsona. To może wpłynąć na pomoc Ukrainie

"Zablokowani z powodu wojny"

Nawiązując do obchodzonej Niedzieli Morza, zapewnił o swej modlitwie także za marynarzy, którzy są "zablokowani z powodu wojny", aby mogli wrócić do domu.

Papież oświadczył również, że "przyłącza się do bólu narodu Sri Lanki, który dalej odczuwa skutki niestabilności politycznej i gospodarczej". Tak podsumował sytuację w kraju, gdzie trwają masowe demonstracje, prezydent zapowiedział dymisję i podpalono rezydencję premiera. Franciszek zaapelował o pokój, a do rządzących o to, "by nie lekceważyli wołania ubogich i potrzeb ludzi".

d48nsje

Papież Franciszek pozdrowił Polaków

Papież skierował też pozdrowienia do licznie obecnych na placu Polaków, dodając, że rozszerza je na uczestników dorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

W rozważaniach poprzedzających południową modlitwę mówił wiernym: "Módlmy się do Boga, by sprawił, abyśmy wyszli z naszej egoistycznej obojętności i mieli współczucie dla tych, którzy cierpią i są w potrzebie".

- Wiele razy, kiedy rozmawiam z chrześcijaninem czy chrześcijanką, pytam: dajesz jałmużnę? "Tak" - odpowiadają. A kiedy ją dajesz, dotykasz ręki osoby, której dajesz monetę? "Nie, rzucam ją" - relacjonował papież swoje rozmowy.

Dodał, że pyta też, czy dający jałmużnę patrzą ubogim w oczy i słyszy w odpowiedzi: "Nie przychodzi mi to do głowy".

d48nsje

- Jeśli nie dotykasz ręki takiej osoby, jeśli nie patrzysz jej w oczy, to ta jałmużna jest dla ciebie, a nie dla osoby, której pomagasz - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48nsje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d48nsje
d48nsje
Więcej tematów