Trwa ładowanie...
d3grrz2

Papież Franciszek zaproszony na Białoruś

W środku protestów w sprawie sfałszowanych wyborów prezydenckich, białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej zaprosił papieża Franciszka do odwiedzenia swej ojczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek dostał zaproszenie na Białoruś
Papież Franciszek dostał zaproszenie na Białoruś (Getty Images, Fot: Vatican Pool)
d3grrz2

Białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej ponowił zaproszenie papieża Franciszka do odwiedzenia swej ojczyzny – donoszą agencje po jego spotkaniu w Mińsku z sekretarzem ds. Stosunków Stolicy Apostolskiej z państwami, abp. Paulem Richardem Gallagherem.

Szef watykańskiej dyplomacji wyraził radość z wizyty w Mińsku i zaznaczył, że jej celem jest wyrażenie bliskości papieża Franciszka i Stolicy Apostolskiej wobec narodu białoruskiego w obecnej sytuacji, a także bliskości ze wspólnotą katolicką – biskupami i wiernymi.

Minister Uładzimir Makiej stwierdził: "Chciałbym przypomnieć papieżowi Franciszkowi, że zaproszenie do odwiedzenia Białorusi jest nadal aktualne". Nawiązał też do dwóch oficjalnych wizyt prezydenta Białorusi, Aleksandra Łukaszenki w Watykanie, gdzie najpierw został przyjęty przez Benedykta XVI, a następnie papieża Franciszka.

d3grrz2

Czytaj też: Białoruś. Milicja brutalnie rozbiła pochód kobiet w Mińsku

Zdaniem białoruskiego ministra wizyta Ojca Świętego w Mińsku jest "potwierdzeniem istnienia szczególnych stosunków, wzajemnego zrozumienia i zaufania między Białorusią a Stolicą Apostolską".

Białoruś. W Mińsku ruszył marsz wolności

"Jesteśmy zadowoleni z dynamiki i rozwoju kontaktów na najwyższym szczeblu pomiędzy Białorusią a Watykanem w ostatnim czasie" – dodał minister po spotkaniu z sekretarzem ds. Stosunków Stolicy Apostolskiej, jak informuje Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej.

d3grrz2

Ministerstwo spraw zagranicznych w Mińsku, w nocie rozesłanej po spotkaniu zaznaczyło, że rozmowy pomiędzy białoruskim ministrem a sekretarzem ds. Stosunków Stolicy Apostolskiej dotyczyły bieżącej sytuacji międzynarodowej, stosunków dwustronnych oraz sytuacji powyborczej na Białorusi.

Białoruś nie wpuściła katolickiego arcybiskupa

31 sierpnia pogranicznicy nie wpuścili na teren kraju zwierzchnika Kościoła katolickiego na Białorusi abp. Tadeusza Kondrusiewicza. Ta decyzja była apogeum ciągnącego się już od lat konfliktu Aleksandra Łukaszenki z Kościołem.

Źródło: eKai.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3grrz2

Podziel się opinią

Share
d3grrz2
d3grrz2
Więcej tematów