Trwa ładowanie...
d2tauku

Aleksiej Nawalny. Kolejne żądania Rosji

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza wystosować wobec Niemiec kolejne żądania w sprawie rosyjskiego opozycjonisty. Aleksiej Nawalny przebywa w berlińskiej klinice Charite, gdzie wraca do zdrowia po prawdopodobnej próbie otrucia.
Share
Aleksiej Nawalny. Kolejne żądania Rosji
Aleksiej Nawalny. Kolejne żądania RosjiŹródło: PAP, Fot: Maxim Grigoryev
d2tauku

To już kolejne żądania Rosji wobec Niemiec w sprawie Nawalnego. Wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zażądało przekazania rosyjskim służbom wszelkiej dokumentacji dotyczącej badań przeprowadzonych u opozycjonisty w berlińskiej klinice.

Aleksiej Nawalny. Rosja chce brać udział w śledztwie

Z informacji zdobytych przez agencję TASS wynika, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji zamierza zażądać dopuszczenia rosyjskich przedstawicieli do niemieckiego śledztwa. Rosjanie chcą również, by niemieccy śledczy na bieżąco udzielali im wszelkich wyjaśnień w tej sprawie.

d2tauku

Nawalny znajduje się obecnie pod opieką niemieckich lekarzy w klinice Charite w Berlinie. Przeprowadzone tam badania ujawniły obecność substancji z grupy nowiczoków w organizmie opozycjonisty. Toksyny odkryto również na butelce, którą Nawalny miał przy sobie na pokładzie samolotu.

Stanisław Karczewski odpowiada Tomaszowi Grodzkiemu. "To odbijanie piłeczki od bałaganu w PO"

Aleksiej Nawalny otruty

Nawalny trafił do szpitala w Omsku 20 sierpnia po tym, jak jego stan zdrowia uległ nagłemu załamaniu podczas lotu z Tomska do Moskwy. Jego współpracownicy natychmiast zaczęli wtedy sugerować, że mogło dojść do otrucia.

Ze szpitala w Omsku docierały do mediów sprzeczne informacje. Lekarze pierwotnie potwierdzali, że w organizmie Nawalnego odkryto ślady śmiertelnej trucizny, by następnie temu zaprzeczyć. Współpracownicy i żona opozycjonisty szybko zaczęli starania o przetransportowanie go do kliniki w Niemczech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tauku

Podziel się opinią

Share
d2tauku
d2tauku
Więcej tematów