Trwa ładowanie...
d1bg3sv

Papież Franciszek udzielił im specjalnych uprawnień. Mogą rozgrzeszyć z aborcji

- Bądź miłosierny. Bądź miłosierny - apelował Franciszek. - Aby ci pomóc w świadczeniu miłosierdzia przyznaję wszystkim kapelanom morskim te same uprawnienia, jakich udzieliłem misjonarzom miłosierdzia, byście mogli pomóc wielu sercom znaleźć wewnętrzny spokój - dodał. To oznacza, że będą oni mogli np. rozgrzeszać wiernych z grzechu aborcji.
Share
Papież udzielił  specjalnych uprawnień morskim kapelanom
Papież udzielił specjalnych uprawnień morskim kapelanomŹródło: PAP
d1bg3sv

W czwartek papież Franciszek spotkał się z kapelanami i wolontariuszami Apostolstwa Morza, pracującymi w europejskich portach - informuje portal pch24.pl. Zwrócił uwagę na trud i niebezpieczeństwa pracy marynarzy i rybaków. Przypomniał też, że wielu z nich jest wyzyskiwanych przez pracodawców. Wykonują tymczasem niezwykle ważną dla społeczeństwa pracę.

- Marynarze i rybacy dostarczając towary, na których ludzie polegają każdego dnia, stoją w obliczu niebezpieczeństw związanych z morskimi sztormami i piractwem, długimi rozłąkami z rodziną i trudnymi warunkami zazwyczaj nisko płatnej pracy - mówił papież.

Zobacz także: Papież przeprasza muzułmanów. "Dopuściliśmy się wobec nich przemocy

d1bg3sv

- Wielu marynarzy przybywa do kapelanów z problemami sumienia, które sprawiają, że bardzo cierpią, ponieważ nigdy nie mieli okazji się nimi zająć. W takich sytuacjach, z dala od domu oraz ich krajów, w tych sytuacjach, które opisaliśmy wyżej, być może dialog z kapelanem otworzy horyzont nadziei - mówił papież.

Zobacz także: Papież o aborcji: to jak wynajęcie płatnego zabójcy

- Bądź miłosierny. Bądź miłosierny - apelował do kapelanów morskich Franciszek. - Aby ci pomóc w świadczeniu miłosierdzia przyznaję wszystkim kapelanom morskim te same uprawnienia, jakich udzieliłem misjonarzom miłosierdzia, byście mogli pomóc wielu sercom znaleźć wewnętrzny spokój - dodał.

„Misjonarze miłosierdzia” byli kapłanami wybranymi przez Watykan na Rok Miłosierdzia 2015 - 2016, by zachęcać katolików do odkrycia na nowo łaski Bożego przebaczenia, w tym sakramentu pojednania. Franciszek przyznał im władzę udzielania rozgrzeszenia ludziom, którzy żałowali z powodu dokonania aborcji lub udziału w niej. Upoważnił ich również do zniesienia niektórych kar nałożonych przez prawo kanoniczne.

Źródło: pch24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bg3sv

Podziel się opinią

Share
d1bg3sv
d1bg3sv
Więcej tematów