Trwa ładowanie...
d2tmixj

Papież o aborcji: to jak wynajęcie płatnego zabójcy

Papież Franciszek nie dopuszcza kompromisu ws. aborcji. Ojciec Święty jest przeciwnikiem usuwania ciąży nawet w sytuacji poważnego uszkodzenia płodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (East News)
d2tmixj

- Czy jest zgodne z prawem wynajęcie płatnego zabójcy, aby rozwiązać problem? - pytał papież Franciszek podczas konferencji poświęconej tematyce aborcji w przypadku wykrycia wad płodu. - Każde dziecko jest darem, który zmienia historię rodziny i to dziecko musi zostać powitane, kochane. Trzeba się o nie troszczyć - dodał.

Papież zaznaczył, że "żadna istota ludzka nie może nie pasować do życia". Franciszek przekonywał również, że nawet w sytuacjach, w których dziecko może nie przeżyć długiego okresu, opieka medyczna nie jest stratą czasu, a pozwala rodzicom przygotować się na jego śmierć.

d2tmixj

Przywódca Kościoła w środę odniósł się również do eutanazji, którą nazwał "porażką wszystkich". "Jesteśmy powołani do tego, by nigdy nie opuszczać tych, którzy cierpią. Nigdy nie możemy się poddawać - musimy otoczyć ich opieką i miłością, aby przywrócić im nadzieję" - napisał na Twitterze. Była to reakcja na eutanazję, której poddano 17-letnią Holenderkę, która zmagała się z traumą po gwałcie i serią dolegliwości psychofizycznych.

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tmixj

Podziel się opinią

Share

d2tmixj

d2tmixj
Więcej tematów