Trwa ładowanie...

Papież Franciszek spotkał się z Aung San Suu Kyi

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji przywódczynię birmańskiej opozycji, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Po spotkaniu powiedziała ona, że usłyszała od papieża, iż świat potrzebuje więcej miłości i zrozumienia.

Papież Franciszek spotkał się z Aung San Suu KyiŹródło: AFP, fot: Osservatore Romano / Francesco Sforza
d2odptp
d2odptp

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi poinformował, że podczas audiencji Franciszek wyraził uznanie dla zaangażowania Aung San Suu Kyi na rzecz rozwoju demokracji i pokoju w Birmie.

Ksiądz Lombardi zwrócił uwagę na "znaczącą zgodność stanowisk" papieża i laureatki Nobla w kwestii pokoju i dialogu międzyreligijnego.

- Znana jest uwaga, z jaką papież Franciszek traktuje Azję i jego pragnienie odwiedzenia tego kontynentu - stwierdził ks. Lombardi.

Przywódczyni birmańskiej opozycji opowiedziała zaś dziennikarzom w Rzymie: - Ojciec Święty powiedział mi, że takie uczucia, jak nienawiść i strach deprecjonują życie i wartość człowieka.

- Mówił mi, że potrzebujemy wartości miłości i zrozumienia, by poprawić życie ludzi - dodała noblistka, która podczas wizyty w Rzymie spotkała się też z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano i premierem Enrico Lettą oraz otrzymała honorowe obywatelstwo Wiecznego Miasta.

d2odptp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2odptp
Więcej tematów