Trwa ładowanie...
d2gwlqy

Papież Franciszek: Kościół przeżywa trudny moment. Musimy go bronić

Papież Franciszek oświadczył na zakończenie synodu biskupów na temat młodzieży, że Kościół przeżywa "trudny moment". Nawiązywał w ten sposób do licznych skandali, które uderzały w ostatnich miesiącach w wizerunek wspólnoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież jest zaniepokojony sytuacją Kościoła
Papież jest zaniepokojony sytuacją Kościoła (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Benhur Arcayan)
d2gwlqy

W wystąpieniu końcowym po zakończeniu głosowań nad dokumentem synodu Franciszek oznajmił, że "to trudny moment, bo oskarżyciel poprzez nas atakuje matkę, a matki się nie dotyka". Słowo "oskarżyciel" było odniesieniem do diabła. Było to jednocześnie nawiązanie do Kościoła jako matki. - Musimy wszyscy bronić Kościoła - dodał Franciszek.

W dniach 21-24 lutego w Watykanie odbędzie się szczyt ws. pedofilii w Kościele, na którym jego przywódcy omówia sposoby przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu przez duchownych i metody ochrony dzieci.

Podczas sierpniowej pielgrzymki do Irlandii Ojciec Święty przepraszał ofiary księży pedofili za zło wyrządzone przez duchownych. - Błagam Boga o przebaczenie za grzechy pedofilii, za zgorszenie i zdradę dostrzegane przez wielu członków rodziny Bożej - mówił wówczas.

d2gwlqy

Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gwlqy

Podziel się opinią

Share
d2gwlqy
d2gwlqy
Więcej tematów