Trwa ładowanie...
d2ztmyt

Papieska komisja wysłucha ofiar pedofilii

- Wysłuchanie ofiar jest dla przywódców Kościoła priorytetem - oświadczył przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, kardynał Sean Patrick O’Malley na zakończenie obrad. Zapowiedział też kolejną konferencję na temat pedofilii m.in. w Polsce.
Share
Papież powołał specjalną komisję ds. ofiar pedofilii
Papież powołał specjalną komisję ds. ofiar pedofiliiŹródło: PAP/EPA, Fot: CLAUDIO PERI
d2ztmyt

W niedzielę zakończyło się kolejne, dziewiąte już spotkanie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, która została powołana przez papieża Franciszka w 2014 r.

W rozmowie z portalem Vatican News przewodniczący komisji podkreślił, że ochrona nieletnich przed wykorzystywaniem seksualnym przez kler stała się pilnym priorytetem Kościoła katolickiego. Podkreślił, że jednym z zadań i obowiązków komisji jest "wysłuchanie ofiar". - Świadectwa ofiar są punktem wyjścia dla naszych rozważań. Spotkanie zaczęliśmy właśnie od wysłuchania dwóch świadectw - powiedział.

Niedługo w Polsce

d2ztmyt

Komisja ds. Ochrony Nieletnich ma zaproponować papieżowi najwłaściwsze działania na rzecz ochrony nieletnich, aby jak najlepiej zapobiegać w przyszłości nadużyciom seksualnym. Członkowie grupy pracują nad wytycznymi dla przywódców Kościoła katolickiego i kodeksem najlepszych praktyk dotyczących reakcji duchownych na przypadki nadużyć. Aby stało się to jasne dla Kościoła na całym świecie, komisja będzie organizowała konferencje w różnych krajach. Najbliższe odbędą się w Brazylii, Kolumbii i Polsce.

Komisja ds. Ochrony Nieletnich została powołana przez papieża Franciszka do opracowania metod przeciwdziałania nadużyciom seksualnym kleru. Należy do niej m.in. Hanna Suchocka, była premier oraz była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Źródło: Vatican News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ztmyt
d2ztmyt

Podziel się opinią

Share
d2ztmyt
d2ztmyt
Więcej tematów