Trwa ładowanie...

Papieska komisja wysłucha ofiar pedofilii

- Wysłuchanie ofiar jest dla przywódców Kościoła priorytetem - oświadczył przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, kardynał Sean Patrick O’Malley na zakończenie obrad. Zapowiedział też kolejną konferencję na temat pedofilii m.in. w Polsce.

Share
Papieska komisja wysłucha ofiar pedofilii
Źródło: PAP/EPA, fot: CLAUDIO PERI
d215cfg

W niedzielę zakończyło się kolejne, dziewiąte już spotkanie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, która została powołana przez papieża Franciszka w 2014 r.

W rozmowie z portalem Vatican News przewodniczący komisji podkreślił, że ochrona nieletnich przed wykorzystywaniem seksualnym przez kler stała się pilnym priorytetem Kościoła katolickiego. Podkreślił, że jednym z zadań i obowiązków komisji jest "wysłuchanie ofiar". - Świadectwa ofiar są punktem wyjścia dla naszych rozważań. Spotkanie zaczęliśmy właśnie od wysłuchania dwóch świadectw - powiedział.

Niedługo w Polsce

Komisja ds. Ochrony Nieletnich ma zaproponować papieżowi najwłaściwsze działania na rzecz ochrony nieletnich, aby jak najlepiej zapobiegać w przyszłości nadużyciom seksualnym. Członkowie grupy pracują nad wytycznymi dla przywódców Kościoła katolickiego i kodeksem najlepszych praktyk dotyczących reakcji duchownych na przypadki nadużyć. Aby stało się to jasne dla Kościoła na całym świecie, komisja będzie organizowała konferencje w różnych krajach. Najbliższe odbędą się w Brazylii, Kolumbii i Polsce.

d215cfg

Komisja ds. Ochrony Nieletnich została powołana przez papieża Franciszka do opracowania metod przeciwdziałania nadużyciom seksualnym kleru. Należy do niej m.in. Hanna Suchocka, była premier oraz była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Źródło: Vatican News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d215cfg

Podziel się opinią

Share
d215cfg
d215cfg
Więcej tematów