Trwa ładowanie...

Ksiądz Mariusz miał molestować dziewczynki. Jest akt oskarżenia, na jaw wychodzą szczegóły

Sprawa księdza Mariusza W. wyszła na jaw przypadkiem. W szkole podczas lekcji wychowawczej była rozmowa o pedofilii. Nagle zgłosiło się kilka dziewczynek. Nauczyciele powiadomili prokuraturę, która właśnie wysłała do sądu w Nowym Targu akt oskarżenia.
Share
Wikariusz miał się dopuścić skandalicznych czynów wobec dzieci
Wikariusz miał się dopuścić skandalicznych czynów wobec dzieciŹródło: East News, Fot: łukasz gagulski
d3xod4m

Ksiądz Mariusz W. jest podejrzany o molestowanie dziewięciu dziewczynek w wieku od 9 do 12 lat - podał "Fakt". Grozi mu za to od 2 do 12 lat więzienia. Duchowny został odsunięty od działalności duszpasterskiej, przebywa w odosobnieniu.

O sprawie molestowania prokuraturę powiadomili nauczyciele. Pod koniec 2016 roku jedna z nauczycielek zorganizowała rozmowę z dziećmi z V klasy o nieodpowiednich zachowaniach ze strony dorosłych. Mówiła o dotykaniu w intymne miejsca, czy pocałunkach. Wtedy kilka dziewczynek opowiedziały o księdzu Marku. Uczennice przyznały, że duchowny molestował je na wycieczkach na basen i w góry.

d3xod4m

Ksiądz miał molestować dzieci. "Dziewczynki nie zmyślały"

Nauczyciele zareagowali błyskawicznie i powiadomili prokuraturę. Ruszyło śledztwo, przesłuchano księdza oraz dzieci. W obecności psychologa ustalono, że dziewczynki "nie zmyślały". Ksiądz Mariusz W. pracował już wtedy w jednej z parafii na os. Oficerskim w Krakowie. Po ujawnieniu sprawy został odsunięty od pracy z dziećmi.

Do Sądu Rejonowego w Nowym Targu wpłynął akt oskarżenia. "Zarzucamy mu iż dopuścił się 'innych czynności seksualnych na nieletnich'. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia" - wyjaśnili śledczy w rozmowie z "Faktem". Zarzuca mu się molestowanie dziewięciu dziewczynek w wieku od 9 do 12 lat.

d3xod4m

Jak podaje krakowska kuria, do czasu zakończenia sprawy, ksiądz pozostanie w odosobnieniu. "Ksiądz Mariusz W. został odsunięty od jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, w szczególności z dziećmi, dlatego nie pracuje przy żadnej z parafii" - powiedział ks. Tomasz Szopa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

d3xod4m

Podziel się opinią

Share
d3xod4m
d3xod4m
Więcej tematów