Trwa ładowanie...

PAP odmówił Bronisławowi Komorowskiemu wynajęcia sali na debatę o mediach publicznych

Instytut Bronisława Komorowskiego poinformował, że PAP odmówił mu wynajęcia sali na debatę o upadku mediów publicznych. - Jest ona niezgodna z regulaminem Centrum Prasowego - powiedziała Wirtualnej Polsce Lidia Płowiecka-Sroka z PAP.

PAP odmówił Bronisławowi Komorowskiemu wynajęcia sali na debatę o mediach publicznychŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
dnh54xc
dnh54xc

Debata o upadku mediów publicznych miała się odbyć w czwartek w sali konferencyjnej Centrum Prasowego PAP. W środę Instytut Bronisława Komorowskiego poinformował, że "z powodu niespodziewanej odmowy wynajęcia sali przez PAP" wydarzenie przeniesiono w inne miejsce.

Jak powiedziała Wirtualnej Polsce Ola Leo, dyrektor Instytutu Bronisława Komorowskiego, najpierw Centrum Prasowe PAP zgodziło się na wynajęcie sali i 6 września przysłało potwierdzenie jej rezerwacji. Po trzech tygodniach zmieniło zdanie.

- W czwartek dostaliśmy od Centrum Prasowego PAP informację o odstąpieniu od umowy. Powodem ma być niezgodność z regulaminem. Nie wskazano jednak na czym ta niezgodność polega - powiedziała Wirtualnej Polsce szefowa instytutu.

Źródło: Instytut Bronisława Komorowskiego

Poszło o temat debaty

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, mogło chodzić o raport pt. "Media publiczne 2015-2019. Studium Upadku. Co dalej?", który będzie zaprezentowany w czasie debaty. Sprawozdanie może kolidować "z interesami PAP S.A. albo z jej linią programową". Jak czytamy w regulaminie Centrum Prasowego PAP, może to być powodem odstąpienia od umowy.

dnh54xc

Podobnego zdania jest były prezes TVP Jan Dworak, który jest organizatorem debaty.

- Nie mam wątpliwości, że o decyzji PAP zdecydował temat debaty, czyli upadek mediów publicznych. Wskazuje na to fakt, że rozwiązano umowę tego dnia, kiedy podaliśmy Centrum Prasowemu tytuł konferencji - powiedział Wirtualnej Polsce Jan Dworak. Zgodnie z regulaminem centrum, najpóźniej na tydzień przed planowaną debatą jej organizator musi przekazać szczegółową agendę wydarzenia.

Były prezydent Bronisław Komorowski nie chciał komentować tej sprawy.

"Niezgodna z regulaminem"

Przedstawiciele Centrum Prasowego PAP nie chcieli nam odpowiedzieć na pytanie, który punkt regulaminu narusza debata zaplanowana przez Instytut Bronisława Komorowskiego.

dnh54xc

- Nie mogę takich informacji udzielać - powiedziała Wirtualnej Polsce Lidia Płowiecka-Sroka, główny specjalista Centrum Prasowego PAP. Przyznała tylko, że debata jest niezgodna z regulaminem centrum.

- Proszę przeczytać regulamin, ta debata jest niezgodna z niejednym jego punktem. Jak pani przeczyta, to będzie dla pani oczywiste - dodała Hanna Kollat-Skwira z Centrum Prasowego.

Ostatecznie debata odbędzie się w czwartek o godz. o godz. 14.00 w Winosferze przy ul. Chłodnej 31 w Warszawie. Wprowadzenie do dyskusji zrobi Bronisław Komorowski, a wezmą w niej udział m.in.: Jan Dworak, były prezes TVP, Magda Jethon, była dyrektor radiowej Trójki oraz Krzysztof Luft, dziennikarz i były członek KRRiT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnh54xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnh54xc
Więcej tematów