Trwa ładowanie...

Państwowa komisja ds. zwalczania pedofilii. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski kandydatem

Klub parlamentarny PSL-Kukiz’15 ze wsparciem posłów Konfederacji zgłosił księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do państwowej komisji ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. Sam zainteresowany przyznaje, że nie spodziewa się, aby został wybrany przez Sejm.
Share
Państwowa komisja ds. zwalczania pedofilii. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski kandydatem
Państwowa komisja ds. zwalczania pedofilii. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski kandydatemŹródło: EASTNEWS
d268uw4

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 wciąż nie ma pełnego składu. Dotychczas swoich przedstawicieli powołali prezydent, premier oraz Rzecznik Praw Dziecka. Reprezentantów do komisji nie wytypował do tej pory Senat oraz Sejm, który musi obsadzić trzy miejsca.

Państwowa komisja ds. zwalczania pedofilii. Jest propozycja z Sejmu

Klub parlamentarny PSL-Kukiz'15 ze wsparciem posłów Konfederacji zaproponował księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego - podaje rmf24.pl. Duchowny związany jest z opozycją demokratyczną lat 80. Jest również działaczem społecznym. Kojarzony jest z nieprzejednanego stanowiska wobec molestowania dzieci.

d268uw4

Przeczytaj: Komisja ds. zwalczania pedofilii. Mateusz Morawiecki powołał Elżbietę Malicką

Jak sam tłumaczy, zgłoszenie niczego nie przesądza i nie spodziewa się, aby został wybrany. Gdyby jednak tak się stało, wówczas chciałby poszerzyć obszar działania komisji o problem dotyczący osób niepełnosprawnych. - Wiem, że są naciski z różnych stron, żeby ta komisja nie funkcjonowała w taki sposób - twierdzi ks. Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski o wyjaśnieniu pedofilii: pewnym środowiskom się nie śpieszy

Duchowny zwraca uwagę, że komisja nie powstała przez dziewięć miesięcy od zapowiedzi, więc "to pokazuje, że pewnym środowiskom się nie śpieszy". Dodaje, że o sukcesie działań komisji zdecydują osoby, które tam zasiądą. - Kościół dla swojego dobra musi się oczyścić jak najszybciej - przekonuje. Jego zdaniem o skali problemu świadczy fakt wymiany listów między biskupami Edwardem Janiakiem i prymasem Polski Wojciechem Polakiem.

d268uw4

Przeczytaj również: Ks. Isakowicz-Zaleski: "Wskazałem, kto w polskim Kościele tuszował pedofilię. I to wywołało histerię"

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o wyborze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: dzisiaj jesteśmy mądrzejsi

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d268uw4

Podziel się opinią

Share
d268uw4
d268uw4
Więcej tematów