Trwa ładowanie...
d4hs4et

"Pani Posłanka zahulała"! Owsiak proponuje innego kandydata do Nobla

"Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla" - napisał na Facebooku Jurek Owsiak o propozycji posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt. I - zupełnie na poważnie - zaproponował innego kandydata do pokojowej nagrody Nobla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsiak
Jurek Owsiak (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4hs4et

"Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy" - napisał, argumentując, że pod nazwą Orkiestry, w blisko 1 700 miejscach na całym świecie funkcjonowały Sztaby, a w nich rzesze ludzi, którzy nie szczędzili sił, aby wspólnie tworzyć Finał WOŚP - bawić się, bawić innych, prowadzić licytacje, grać, śpiewać, przytulać, co na moment stworzyło z naszego kraju istny brazylijski karnawał" - czytamy we wpisie Owsiaka. "Za samo to nagroda Nobla całkiem by się wszystkim należała" - dodał.

Napisał również, że propozycja nagrody dla niego, to "kłopot za kłopotem". "Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna" - napisał, wspominając, że spożywa alkohol, słucha "szatańskiej muzyki" i organizuje błotne kąpiele na Przystanku Woodstock, więc kompletnie się do tego Nobla nie nadaje. "Jest jeszcze tysiąc innych powodów, dla których grupa niezadowolonych ze złości mogłaby pójść nad Wisłę i do niej wskoczyć" - napisał.

Jak dodał, to wszystko kompletnie wyklucza go z działań, "jakich podjęła się pani Posłanka". "Jedyna korzyść to taka, że dosyć 'chłodni Nobliści' dowiedzą się o całej tej letniej zadymie z udziałem Narodu rycerzy, Husarów, Indian znad Wisły, którzy potrafią tak niesamowicie podjąć się wyzwania, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - dodał.

d4hs4et

Podziel się opinią

Share

d4hs4et

d4hs4et
Więcej tematów