Trwa ładowanie...

"Pani jest pewna, że on tu jest pochowany?". Poruszający wpis dziennikarki, która straciła męża w Smoleńsku

"Brak słów... ludzie jak hieny" - to reakcja internautów na ostatni wpis dziennikarki TVP Joanna Racewicz. Opisała ona wizytę na grobie jej zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża, oficera Biura Ochrony Rządu Pawła Janeczka. Świadkiem sytuacji był 9-letni syn dziennikarki.

Share
"Pani jest pewna, że on tu jest pochowany?". Poruszający wpis dziennikarki, która straciła męża w Smoleńsku
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d299zlu

Do zdarzenia doszło w dniu Wszystkich Świętych w kwaterze ofiar katastrofy w Smoleńsku na warszawskich Powązkach. 9-letni syn Racewicz przyszedł na grób taty, by opowiedzieć mu o swoim sukcesie na boisku.

"Tłum. Jak bezmyślna, wezbrana fala. Bez uczuć, emocji i empatii. Staje za plecami, gdy skuleni siedzimy na ławce. 'O, to ten od ochrony, mąż tej, no, Racewicz, dziennikarki. Ty, Wiesiek, patrz, to chyba ona z synem, dawaj aparat' - jakbym była głucha, ślepa, nieistniejąca" - opisuje dziennikarka na Instagramie.

To nie koniec. "'A pani to jest pewna, że on tu jest pochowany?' - pytają 'prawdziwi Polacy'. 'Ileż można jechać na tym Smoleńsku' - utyskują ci 'zmęczeni'. Jedni i drudzy jakby z wykastrowaną wyobraźnią" - relacjonuje Racewicz. I dodaje: "Zamienimy się miejscami? Może też przyjdziemy na groby Państwa Bliskich i tak sobie pokomentujemy, porobiły zdjęcia, poprzepychamy się trochę? Postawcie lustro przed sobą. I spytajcie - jak u Gogola - z czego się śmiejecie...".

d299zlu

"Brak słów... ludzie jak hieny"

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. "Brak słów... ludzie jak hieny", "Ludzka znieczulica, bezmyślność...GŁUPOTA!", "Rozum i wrażliwość ameby" - piszą internauci.

I podkreślają: "Chyba nikt nie chciałby być tak potraktowany jak Pani. Ja chodzę na grób mamy i też oczekuję spokoju i ciszy".

"Pani popatrzy na to dziecko. Niemądre jakieś, czy jak?"

To nie pierwszy wpis Joanny Racewicz, w którym opisała toczące się wokół niej rozmowy. W sierpniu zdradziła, co usłyszała w Ossowie podczas odsłonięcia popiersia zmarłych w katastrofie smoleńskiej Marii Kaczyńskiej i jej małżonka. "Pani popatrzy na to dziecko. Niemądre jakieś, czy jak? Co tak siedzi, jak sierota. Matki nie ma, żeby go z ziemi podniosła?" - usłyszała Racewicz. Zajście skomentowała dosadnie: "Słowa ranią jak nożem".

Oto, co na cmentarzach zastali Polacy przed Dniem Wszystkich Świętych:

d299zlu

Podziel się opinią

Share
d299zlu
d299zlu
Więcej tematów