Trwa ładowanie...
ycipk-vedh4a

Paneuropejska batalia przeciw otyłości

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej łączą siły w walce z nadwagą w skali całego regionu. W planach jest wypracowanie wspólnej strategii działania. Chodzi zwłaszcza o ratowanie dzieci - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otyłość jest chorobą
Otyłość jest chorobą (Fotolia)
ycipk-vedh4a

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm, że do 2025 roku dwie trzecie dorosłych w Polsce, Czechach i Rumunii będzie miało nadwagę lub otyłość. Obecnie z problemem w tych krajach walczy od 20 do 25 proc. osób.

- Najwyższy odsetek dotyczy Polski - mówi prof. Bolesław Samoliński z Koalicji na rzecz Walki z Otyłości.

W poniedziałek 6 marca w Warszawie podczas spotkania przedstawicieli Parlamentu i Komisji Europejskiej, resortów zdrowia Europy Środkowo-Wschodniej, ekspertów medycznych i organizacji pacjentów zaprezentowano metody, które mają poprawić sytuację. Wśród nich znalazła się rekomendacja zakwalifikowania otyłości do ciężkich i skomplikowanych chorób przewlekłych.

ycipk-vedh4a

Kolejną kwestią jest wypracowanie rozwiązań ograniczających i zapobiegających nadwadze i otyłości wśród dzieci.

- Polska jak na razie nie osiąga żadnych sukcesów. Przykładem może być próba ograniczenia niezdrowej żywności w szkołach, której sprzeciwili się producenci, co jest zrozumiałe, ale i sami rodzice - komentuje prof. Samoliński.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vedh4a

ycipk-vedh4a
ycipk-vedh4a