WP

Palili opony i słomę w centrum Warszawy. Policja szuka 35 rolników

Straty materialne po ostatnich protestach rolników w stolicy, miasto wyceniło na ponad 180 tys. zł. W sprawie zatrzymano już 8 osób. Policja szuka jednak kolejnych rolników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości tych mężczyzn
Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości tych mężczyzn (KSP Warszawa)
WP

W środę na placu Zawiszy w Warszawie grupa rolników związanych z ruchem AgroUnia wysypała kilkaset kilogramów jabłek, a także podpaliła opony oraz słomę.

Protest nie był zgłoszony w ratuszu. Władze i policja podkreślają, że rolnicy spowodowali zagrożenia w ruchu oraz dopuścili się czynów o charakterze chuligańskim.

Stołeczny zarząd dróg wycenił straty na 34 tys. zł. Kolejne 150 tys. zł ma wynosić remont placu.

WP

AgroUnia: demonstracja w stolicy była konieczna

W celu identyfikacji osób, które naraziły skarb państwa na straty, na stronie internetowej policji opublikowano wizerunki uczestników protestu.

"Zostały one zarejestrowane przez kamery monitoringu" - informuje policja. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości tych osób, a wszystkie wizerunki publikuje TUTAJ.

"Informacje można przekazywać pod całodobowe numery telefonów 22 603-93-50 oraz 22 603-93-51, a także drogą mailową na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III przy ul. Opaczewskiej 8 w Warszawie" - pisze Komenda Stołeczna Policji.

WP

Lider protestujących z AgroUnii przekonuje, że demonstracja w stolicy była konieczna.

- Wielokrotnie strajkowaliśmy lokalnie, byliśmy również u prezydenta i ministra rolnictwa, niestety bezskutecznie - mówi Michał Kołodziejczak. Rozmowa z organizatorami protestu TUTAJ.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP