Trwa ładowanie...
palestyna

Palestyńczycy zbliżyli się do granicy. Izraelczycy ich zastrzelili

W nocy z soboty na niedzielę uzbrojeni palestyńscy bojownicy zbliżyli się do płotu, który stoi na granicy Strefy Gazy i Izraela. Żołnierze izraelscy otworzyli ogień. Zabili trzy osoby i ciężko zranili czwartą.

Share
Palestyńczycy zbliżyli się do granicy. Izraelczycy ich zastrzelili
Źródło: iStock.com
d248us7

Informację o otwarciu ognia potwierdza izraelska armia. Atak został przeprowadzony z użyciem bojowego śmigłowca i czołgu. W nocy do szpitala w Strefie Gazy przewieziono zwłoki trzech osób. Ciężko ranna została jedna osoba.

Ostatnio ze Strefy Gazy wystrzelono w stronę Izraela cztery pociski. Izraelska armia w odpowiedzi zaatakowała dwa cele Hamasu. Dwa dni temu, podczas piątkowego protestu, rannych zostało 63 Palestyńczyków. Uczestnicy protestu rzucali kamieniami w stronę izraelskich żołnierzy. Ci wystrzelili w stronę tłumu gumowe pociski.

Izrael blokuje enklawę od 2007 roku, kiedy władzę w niej przejął palestyński Hamas. Panujące od lat napięcie w regionie zamierzają rozładować Stany Zjednoczone. Biały Dom poinformował, że w listopadzie przedstawi ostateczny plan rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Źródło: Polsat News/PAP/Twitter

d248us7

Podziel się opinią

Share
d248us7
d248us7
Więcej tematów