Trwa ładowanie...
d37uqbp

Pakistan: sąd uzasadnił orzeczenie w sprawie Bhutto

Benazir Bhutto (AFP)
Szczegóły uzasadnienia werdyktu Sądu Najwyższego w sprawie wznowienia procesu byłej premier Benazir Bhutto i jej męża opublikowano w środę w Pakistanie.

Share
d37uqbp

W uzasadnieniu podkreślono, że wydany przed dwoma laty wyrok skazujący zapadł na "zamówienie polityczne". 6 kwietnia pakistański Sąd Najwyższy anulował orzeczenie sądu niższej instancji, który przed dwoma laty uznał Benazir Bhutto za winną korupcji i skazał na 5 lat więzienia.

Sąd Najwyższy uznał zasadność odwołania Bhutto od wyroku stwierdzając, że w czasie procesu doszło do wielu nieprawidłowości. Doszedł do wniosku, że sąd niższej instancji ugiął się pod presją ówczesnego rządu, na którego czele stał rywal polityczny Benazir Bhutto - Nawaz Sharif.

W opublikowanym obecnie uzasadnieniu Sąd Najwyższy podkreślił, że tamten wyrok został napisany jeszcze zanim skończył się proces. Poinformowano, że jeden z ludzi Nawaza Sharifa, szef komórki antykorupcyjnej Saif-ur Rehman zażądał od sędziego wyroku skazującego i żądanie zostało spełnione. (aka)

d37uqbp

Podziel się opinią

Share
d37uqbp
d37uqbp
Więcej tematów