Trwa ładowanie...
db89qqz
db89qqz

Pakistan: operacja przeciwko talibom

Oddziały amerykańskie i pakistańskie rozpoczęły w sobotę wspólną akcję na terenie Pakistanu, przy granicy z Afganistanem. Działania mają doprowadzić do schwytania jednego z przywódców talibów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
db89qqz

Amerykański generał Tommy Franks - dowódca sił USA w Afganistanie – oświadczył w czwartek, że małe oddziały zjednoczonych sił ścigają w Pakistanie talibów oraz bojowników al.-Qaedy. Władze pakistańskie na razie nie komentują tych informacji, choć Islamabad w mijającym tygodniu wciąż zaprzeczał, iż w pasie przygranicznym znajdują się żołnierze amerykańscy.

Lokalni mieszkańcy jednak opowiadają o wspólnych akcjach żołnierzy pakistańskich oraz amerykańskich. Jedną z nich był piątkowy atak na seminarium religijne, założone przez byłego ministra w rządzie afgańskich talibów. Operacja zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ nikogo nie znaleziono.

Według islamskiej agencji AIP, obecna operacja ma na celu schwytanie Jalaluddina Haqqaniego, który jest podejrzewany o ścisłe powiązania z Osamą bin Ladenem i al-Qaedą, obwinianą o ataki z 11 września. Haqqani był w rządzie talibów ministrem do spraw plemiennych, a także znanym dowódcą mudżahedinów podczas rosyjskiej inwazji na Afganistan w latach 80. (jask)

db89qqz

Podziel się opinią

Share

db89qqz

db89qqz
Więcej tematów