Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Padła główna wygrana. Oto pytanie za milion złotych

W czwartkowym odcinku programu "Milionerzy" na antenie TVN padła główna wygrana. Jacek Iwaszko z Warszawy znał odpowiedzi na wszystkie dwanaście pytań i wygrał milion złotych. Jak brzmiało pytanie warte taką sumę?

Padła główna wygrana w „Milionerach”. Oto pytanie warte milion złotych
Padła główna wygrana w „Milionerach”. Oto pytanie warte milion złotych Fot: Bartosz Krupa
d2so8k5
d2so8k5

Zwycięstwo dała poprawna odpowiedź na pytanie za milion: "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?". Wśród czterech wariantów, tylko jeden był poprawny. Oto one:

  • A. 1 stycznia 1000 r.
  • B. 1 stycznia 1001 r.
  • C. 1 stycznia 2000 r.
  • D. 1 stycznia 2001 r.

Oczywiście poprawną odpowiedzią jest drugi wariant. Drugie tysiąclecie rozpoczęło się 1 stycznia 1001 roku.

"Milionerzy". Jacek Iwaszko kolejnym milionerem

To już kolejna główna wygrana w programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego. 28 marca 2010 r. pierwszym polskim "Milionerem" został Krzysztof Wójcik. W jego ślady poszła Maria Romanek, która zgarnęła milion złotych dopiero osiem lat później (21 marca 2018 r.).

d2so8k5

Zobacz też: afera mailowa. "Dziennikarz TVN-u posunął się za daleko"

"Milionerzy". Pytanie za milion

Z kolei 14 marca 2019 r. milion złotych w teleturnieju TVN-u wygrała Katarzyna Kant-Wysocka. Filolożka klasyczna z Gdańska bez większych problemów doszła do finałowego pytania, które brzmiało: "Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest…"? Właściwa odpowiedź brzmiała: "Śmierć Jezusa na krzyżu".

Przeczytaj też:

d2so8k5
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2so8k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2so8k5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj