Trwa ładowanie...

Owsiak dziękuje politykom PiS. Zrobili to, o co prosił

Szef WOŚP Jurek Owsiak dziękuje rządzącym za wycofanie się z projektu dotyczącego zbiórek publicznych. MSWiA poinformowało, że nie będzie kontynuowało prac nad kontrowersyjnymi zmianami.

Share
Owsiak dziękuje politykom PiS. Zrobili to, o co prosiłŹródło: Agencja Gazeta
dutj6vv

"Aż trudno uwierzyć! Zwyciężyli obywatele i zdrowy rozsądek! Finał WOŚP nadal będzie się odbywał na takich samych, rozsądnych i uczciwych zasadach. Dziękujemy przedstawicielom administracji rządowej i politykom, którzy po prostu, ten jeden raz, wysłuchali głosu obywateli i zdrowego rozsądku" – napisał na Facebooku Jurek Owsiak.

Kilka tygodni temu MSWiA przedstawiło projekt, który dawał ministrowi możliwość zablokowania zbiórki publicznej, której cel będzie sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub będzie naruszał ważny interes publiczny. Projekt dotyczący zbiórek wzbudził duże zaniepokojenie organizacji społecznych, które obawiały się, że politycy – posiłkując się nowymi przepisami - będą przekazywać na inny cel zebrane przez nich pieniądze. W piątek resort Joachima Brudzińskiego ogłosił jednak, że przerywa prace nad ustawą.

dutj6vv

"MSWiA od początku było otwarte na szeroką debatę społeczną w tej sprawie i zapowiadało analizę wszystkich uwag zgłoszonych do projektu. Po analizie uwag, które właśnie w toku konsultacji przekazano do resortu, MSWiA podjęło decyzję o zaprzestaniu prac nad nowelizacją ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych" – głosi komunikat resortu.

Wcześniej, minister Brudziński bronił proponowanych zmian. "Mówienie, że propozycja MSWiA, która powstała jako odpowiedź na histerię lewicy po #LexWaluś, jest wymierzona w organizacje pożytku publicznego, czy też WOŚP, jest tak samo prawdziwe jak to, że Jerzy Owsiak to konserwatywny miłośnik tradycyjnego wychowania młodzieży w duchu wartości patriotycznych i kultu umiłowania Ojczyzny. Niech WOŚP gra do końca świata a później.... niech już św. Piotr decyduje co dalej" – pisał polityk PiS na Twitterze.

Zobacz także: Nowa strategia opozycji! Tak chcą dojść do władzy?

dutj6vv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dutj6vv
dutj6vv
Więcej tematów