Trwa ładowanie...

Otwarto nowe plaże nad Wartą w Poznaniu. Możliwe, że powstaną kolejne

W Poznaniu uruchomiono trzy plaże znajdujące się nad Wartą, w tym dwie zupełnie nowe. Nowością jest wypożyczalnia sprzętu wodnego i regularne rejsy statków wycieczkowych.

Share
Otwarto nowe plaże nad Wartą w Poznaniu. Możliwe, że powstaną kolejne
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d123nid

Już w połowie maja władze miasta zapowiadały, że 1 czerwca mają rozpocząć działalność aż trzy plaże zlokalizowane nad Wartą. Oprócz znanej od lat plaży przy KontenerART w starym korycie Warty powstały też dwie kolejne – w parku na Szelągowskim oraz przy moście Królowej Jadwigi od strony os. Piastowskiego. Obietnica została dotrzymana, a prezydent Poznania osobiście wybrał się w rejs statkiem wycieczkowym pomiędzy dwoma pierwszymi plażami.

- Warta to dla Poznania skarb, z którego trzeba korzystać, dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z nowych plaż i wypożyczalni sprzętu wodnego – apeluje prezydent Jacek Jaśkowiak, który 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w rejs wybrał się wspólnie z uczniami jednej z poznańskich szkół podstawowych.

d123nid

Plażami w starym korycie Warty i w parku Szelągowskim zarządzają te same osoby, które od lat prowadzą KontenerART.

- Obie plaże mają zupełnie różny charakter. Ta przy KonterART znajduje się w ścisłym centrum miasta i przyciąga ludzi z całego Poznania. Ta na Szelągu jest bardziej spokojna, gdzie można zrelaksować się i wypocząć w ciszy. Będą tu się odbywać zajęcia jogi i animacje dla dzieci. Plaża z pewnością będzie przyciągać głównie mieszkańców najbliższej okolicy – mówi Zbigniew Łowżył, operator obu plaż.

Obok plaży w starym korycie Warty, gdzie można wypoczywać w leżaku, hamaku albo np. pograć w siatkówkę, znalazła się także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można tu wypożyczyć m.in. 6-osobową łódź motorową.

- Nie trzeba się na tym znać, aby móc sterować taką łodzią. To naprawdę nie jest skomplikowane i wystarczy krótka instrukcja, żeby móc śmiało wyruszać – zapewnia Łowżył.

d123nid

Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godz. od 10 do 20, a koszt wynajęcia łodzi wynosi 60 zł za godzinę.

W rejs po Warcie można wybrać się także jednym z trzech statków wycieczkowych, które już od dwóch tygodni regularnie kursują po rzece.

Władze Poznania nie wykluczają, że w przyszłości być może powstanie nawet jeszcze więcej plaż.

- Wszystko zależy od tego, czy operatorzy będą zadowoleni z tegorocznych zysków oraz z samego zainteresowania mieszkańców. Jeśli okaże się, że jest duże zapotrzebowanie na takie plaże, to być może już za rok będzie ich pięć lub sześć – mówi Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d123nid

Podziel się opinią

Share
d123nid
d123nid
Więcej tematów