Trwa ładowanie...
d4bvg9u

Oszukał 28 osób i wyłudził od nich ponad 250 tys. zł

Jeleniogórska prokuratora skierowała w poniedziałek do Sądu Okręgowego akt oskarżenia w sprawie Piotra A. 41-latek metodą "na wnuczka" oszukał 28 ludzi na kwotę ponad ćwierć miliona złotych.

Share
d4bvg9u

W akcie oskarżenia prokurator postawił Piotrowi A. zarzut oszustwa 28 osób i próbę oszustwa kolejnych sześciu. Oskarżony działał na terenie całego kraju, między 19 stycznia a 21 maja 2013 r., kiedy to został ujęty przez policjantów z Bolkowa.

Prokuratura przedstawiła, że oskarżony wszystkie swoje ofiary oszukał łącznie na ponad 257 tys. zł. Działał metodą "na wnuczka", dzwoniąc do starszych osób i podając się za rzekomego wnuka, który dla przekupienia policjanta i uniknięcia więzienia za spowodowany wypadek drogowy potrzebował pilnie pieniędzy. Ofiarom podawał różne kwoty - do 2,5 tys. do 25 tys. złotych. Część osób potwierdziła, że Piotr A. podawał również wersję, iż gotówki potrzebuje na odszkodowanie dla potrąconego pieszego.

Osiem osób nie nabrało się na oszustwa mężczyzny. Oskarżony działał jednak ostrożnie i gdy wyczuwał możliwość niepowodzenia mistyfikacji, wycofywał się z rozpoczętego oszustwa. Piotr A. został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z Bolkowa, dzięki wcześniejszemu zeznaniu, jakie złożyła na policję jedna z oszukanych osób.

Mężczyzna został zatrzymany i zastosowano wobec niego areszt tymczasowy. Za czyny zawarte w akcie oskarżenia grozi mu do 10 lat więzienia. Policjantom dotychczas nie udało się zatrzymać jego wspólników - trzech mężczyzn i dwóch kobiet.

d4bvg9u

Podziel się opinią

Share
d4bvg9u
d4bvg9u
Więcej tematów