Trwa ładowanie...
d4m0qgo

Oświadczenie majątkowe posłów. Grzegorz Braun pochwalił się książkami

Grzegorz Braun - lider Konfederacji Korony Polskiej oraz polityk Konfederacji Wolność i Niepodległość - ujawnił swój majątek. W oświadczeniu opublikowanym na stronach sejmowych zaskakuje wpis w rubryce "mienie powyżej 10 tys. złotych". Braun wpisał tam książki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Braun (poseł Konfederacji) opublikował oświadczenie majątkowe
Grzegorz Braun (poseł Konfederacji) opublikował oświadczenie majątkowe (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
d4m0qgo
  • Posłowie ujawnili oświadczenia majątkowe
  • Na stronach Sejmu można znaleźć dokument o majątku Grzegorza Brauna
  • Dla posła Konfederacji niesamowicie cenne okazały się książki

Grzegorz Braun - z wykształcenia reżyser - ujawnił swój majątek. Poseł Konfederacji może pochwalić się 11 tys. złotych oszczędności. Były kandydat na prezydenta RP w 2015 roku skrupulatnie także wyliczył majątek zgromadzony w zagranicznej walucie - Braun przyznał, że posiada 24 dolary.

d4m0qgo

Głównym źródłem dodatkowego dochodu parlamentarzysty są reklamy umieszczane w serwisie YouTube. Z racji swojego zawodu Braun osiągnął dochód w wysokości 69 634,46 złotych z tytułu praw autorskich i tantiem.

Co ciekawe jeden z liderów Konfederacji nie posiada żadnej nieruchomości. W rubrykach dotyczących domu bądź mieszkania wpisał on "nie dotyczy".

Najciekawszy zapis znajdujemy w rubryce "składki mienia ruchomego powyżej 10 tys. złotych". Parlamentarzyści zazwyczaj wpisują w niej modele i marki posiadanych samochód. Jednak Grzegorz Braun pochwalił się zupełnie czym innym - wpisał tam "książki".

d4m0qgo

Oprócz bycia reżyserem i parlamentarzystą, Braun jest także założycielem Fundacji Osuchowa, której celem jest wpieranie organizacji Pobudka w realizacji programu "Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica", a także inicjatorem założenie Fundacji Pobudka. Z tytułu obu działalności nie pobierał jednak żadnego wynagrodzenia.

Sejm
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m0qgo

Zobacz też: Plan C ws. Mariana Banasia? Rzecznik rządu rozkłada ręce

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów