Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie dla Amerykanów w Ugandzie - groźba zamachu na lotnisku

Stany Zjednoczone ostrzegają swoich obywateli przed zagrożeniem terrorystycznym na Międzynarodowym Lotnisku Entebbe w Ugandzie. Ambasada USA w Kampali poinformowała o groźbie ataku na port lotniczy i zasugerowała, aby osoby udające się w podróż rozważyły zmianę planów.

Share
Ostrzeżenie dla Amerykanów w Ugandzie - groźba zamachu na lotnisku
Źródło: WP.PL
d3nlz6v

Amerykańska ambasada w Ugandzie otrzymała od tamtejszej policji informację o ryzyku zamachu terrorystycznego. Zgodnie z ustaleniami wywiadu, do ataku niezidentyfikowanej grupy terrorystycznej może dojść wieczorem, między 21:00 a 23:00.

Zaostrzenie kontroli w Europie

Kontrolę na lotniskach, na wniosek amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, zaostrzono także w Wielkiej Brytanii. USA obawiają się ataku bombowego Al-Kaidy. "Times" wyjaśnia, że Amerykanie mają wiarygodne informacje o spisku z udziałem dwóch odłamów "Bazy": działającego w Syrii Frontu al-Nusra i aktywnej w Jemenie Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego. Obie grupy próbują opracować nowe typy bomb bez elementów metalowych i ze słabo wykrywalnym materiałem wybuchowym. FBI uzyskała próbkę takiego materiału w 2012 roku od informatora z szeregów al-Nusry.

d3nlz6v

Podziel się opinią

Share
d3nlz6v
d3nlz6v
Więcej tematów