Trwa ładowanie...

Ostrzeżenia IMGW. Alert przed wzrostem stanu wód w rzekach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia w związku z wezbraniem wody oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych w rzekach centralnej oraz północno-wschodniej Polski.
Share
IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne
IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczneŹródło: East News, Fot: Sebastian Czopik
d1jswzq

IMGW informuje, że w związku ze spływem wód opadowych prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody w zlewni Baryczy w strefie wody wysokiej, z przekroczeniem stanów alarmowych w Korzeńsku na Orli i w Kanclerzowicach na Sąsiecznicy. Tam alert jest najwyższego - trzeciego stopnia.

Z kolei IMGW wydało także ostrzeżenia drugiego stopnia przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych rzek. Alert dotyczy głównie terenów Polski centralnej oraz południowo-wschodniej, gdzie związku z prognozowanymi opadami deszczu, na dopływach rzek przewiduje się wzrosty poziomu wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

"Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Ostrzeżenia te obowiązują do godz. 14.00-15.00, w zależności od regionu" - czytamy w ostrzeżeniu sporządzonym przez synoptyków IMGW.

d1jswzq

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego - najwyższego stopnia - informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych. Natomiast ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

  IMGW
Źródło: IMGW

"Nietolerancyjna jak Lewica". Drwiny i oburzenie po układzie z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jswzq

Podziel się opinią

Share
d1jswzq
d1jswzq
Więcej tematów