Trwa ładowanie...

Ostrzeżenia GDDKiA. Niebezpieczne warunki na drogach

GDDKiA ostrzega kierowców przed utrudnieniami na drogach. Kłopoty mogą sprawiać opady deszczu, śniegu i mgły. O rozwagę za kółkiem apeluje również Komenda Główna Policji.

Share
Ostrzeżenia GDDKiA. Niebezpieczne warunki na drogach
Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d1j39c1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje nad tym 46 pojazdów. Jednocześnie urząd informuje, że w niektórych miejscach na trasach mogą wystąpić utrudnienia - podaje PAP.

W województwach podlaskim, łódzkim, śląskim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim problem może stanowić padający deszcz i mżawki. W Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie dodatkowo może spaść śnieg.

Trudne warunki na trasie panują też na drodze krajowej nr 46 w województwie opolskim, na trasie Niemodlin - Dąbrowa. GDDKiA przestrzega tam przed śliską nawierzchnią. Z kolei na Warmii i Mazurach widoczność ogranicza mgła.

Do ostrzeżeń dołącza się również Komenda Główna Policji, która apeluje o rozwagę za kółkiem. Funkcjonariusze przypominają, aby osoby, które piją alkohol pamiętały o rezygnacji z prowadzenia samochodu. Jeśli jesteśmy gospodarzem imprezy należy zabrać o bezpieczny powrót zmotoryzowanych.

d1j39c1

Nie należy również naśmiewać się z niepijących gości i namawiać ich do spożywania toastów. W przypadku, gdy pijana osoba będzie chciała wsiąść za kierownicę, należy ją bezwzględnie powstrzymać.

Piesi muszą natomiast pamiętać o szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Warto mieć przymocowane na ubraniu elementy odblaskowe.

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: Trybunał się rozpycha. To dzwonek alarmowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j39c1

Podziel się opinią

Share
d1j39c1
d1j39c1
Więcej tematów