Trwa ładowanie...
d2yyh4a
Defence24IAR

Ostry spór w PiS o Zbigniewa Ziobrę

Będzie osiem specjalnych podzespołów w Zespole Pracy Państwowej PiS - ustaliła "Rzeczpospolita". Najważniejszą rolę (przyszłego wicepremiera) ma pełnić posłanka Grażyna Gęsicka, która pokieruje grupą ds. rozwoju regionalnego i gospodarki. Według gazety, spór w partii wywołała rola, jaką ma pełnić Zbigniew Ziobro.
Share
Ostry spór w PiS o Zbigniewa Ziobrę
Źródło: wp.pl, Fot: Konrad Żelazowski
d2yyh4a

Jak ustalił dziennik, sprawami społecznymi ma zająć się Joanna Kluzik-Rostkowska. Finansami publicznymi - Aleksandra Natalii-Świat. Za sport odpowiadać maja Ryszard Czarnecki i Adam Hofman, za zdrowie - Bolesław Piecha i Tomasz Latos, a rolnictwo i rozwój wsi - Krzysztof Jurgiel, sprawami zagranicznymi zajmą się Karol Karski i Adam Lipiński. Do zespołu wejdzie też b. szef CBA Mariusz Kamiński.

Nieoczekiwanie pod znakiem zapytania stanęła rola, jaką ma pełnić w tym tzw. prerządzie Zbigniew Ziobro, który początkowo miał być odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne, bezpieczeństwo i wymiar sprawiedliwości. Nie chciał go jednak na tym stanowisku prezes PiS argumentując, że ten zbyt wiele czasu spędza w Brukseli.

Jeszcze w czwartek obowiązywała wersja, że Ziobro nie będzie szefował żadnemu podzespołowi. W piątek Jarosław Kaczyński zdecydował jednak, że chce Ziobrę w prerządzie i europoseł został zaproszony na niedzielną konferencję jako jedna z twarzy Zespołu Pracy Państwowej.

d2yyh4a

Podziel się opinią

Share
d2yyh4a
d2yyh4a
Więcej tematów