Trwa ładowanie...
d68d4ym

Ostatni z zamachowców z Paryża ucieka przed policją i zemstą Państwa Islamskiego

Saleh Abdeslam, ostatni z zamachowców z Paryża, ucieka już nie tylko przed policją i siłami specjalnymi. Najprawdopodobniej ukrywa się także przed zemstą tzw. Państwa Islamskiego - podał "Independent", powołując się na belgijskich śledczych. Podczas akcji terrorystycznej, Saleh miał "spanikować" i nie wysadził się w powietrze. Potem na własną rękę przedostał się do Belgii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatni z zamachowców z Paryża ucieka przed policją i zemstą Państwa Islamskiego
(PAP/EPA)
d68d4ym

Według "Independent", Saleh Abdeslam po ucieczce z Francji miał pojawić się u przyjaciół w Brukseli i powiedzieć, że "żałuje, że wziął udział w zamachach, które zaszły za daleko". Podobno do wysadzenia się w powietrze namawiał go jego brat, Brahim. "Independent" podaje, że Saleh jednak spanikował i nie zrobił tego, dlatego teraz obawia się zemsty ze strony tzw. Państwa Islamskiego.

"Independent" przytacza słowa jednego ze źródeł zbliżonych do śledztwa, według którego, pasuje to do wcześniejszych ustaleń śledczych z których wynika, że 13 listopada w Paryżu, Saleh nie wypełnił zadań powierzonych mu przez bojowników ISIS i nie stał się "męczennikiem". - Nic w jego ruchach nie odpowiada opisowi zaplanowanej ucieczki (...) Możliwe, że stchórzył przed wysadzeniem się w powietrze - powiedział francuski śledczy dziennikowi.

Najprawdopodobniej po zamachu, Saleh zadzwonił do znajomych z Brukseli, by przyjechali po niego do Paryża. Przez kilka godzin ukrywał się w mieście, a potem przedostał się do Belgii. Został nawet wylegitymowany przez żandarmerię, ale pokazał belgijskie dokumenty i został wypuszczony. Jego przyjaciele z Belgii, którzy po niego przyjechali, zostali już zatrzymani. Zaprzeczają, aby brali udział w zamachach.

Według "Independent" działanie Saleha pokazuje, że już wtedy bał się reakcji ISIS, ponieważ w 18 dzielnicy Paryża, znaleziono czarne renault clio, wynajęte na jego nazwisko. Jednak mając środek transportu, zdecydował się on na ucieczkę na własną rękę.

d68d4ym

Podziel się opinią

Share
d68d4ym
d68d4ym
Więcej tematów