Ostatni dzień wystawy o II RP z atrakcjami
W Zamku Królewskim w Warszawie 1 marca to ostatni dzień wystawy "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności". Multimedialna ekspozycja na temat II Rzeczpospolitej prezentuje panoramę osiągnięć II RP w takich dziedzinach jak kultura, gospodarka, technika, sport czy moda. Można obejrzeć ponad 700 eksponatów, pochodzących z kolekcji państwowych i prywatnych.
Zakończeniu wystawy towarzyszą specjalne atrakcje, na które były rozdawane bezpłatne wejściówki.
W ostatnim dniu ekspozycji goście będą mogli wysłuchać programu muzyczno-literackiego z piosenkami Mariana Hemara, Ludwika Sempolińskiego i Kazimierza Krukowskiego. Odbędą się też warsztaty plastyczne dla dzieci.
Od 12.30 po wystawie będą także oprowadzać jej komisarze: z Muzeum Historii Polski: Monika Matwiejczuk i Anna Kosińska oraz Łukasz Kubacki. Spotkanie z komisarzami w Sieni Wielkiej Zamku.
Na 14.00 zaplanowano program zatytułowany "Szalone lata dwudzieste, lata trzydzieste", podczas którego w Sali Koncertowej odbędzie się pokaz artystyczny i prelekcja na temat najbardziej lubianych i popularnych tańców towarzyskich okresu międzywojennego: walca, fokstrota, charlestona, rumby, cha-chy i tanga.
Tańce wykonają: Balet Dworski Cracovia Danza pod kierownictwem Romany Agnel. Wejście na podstawie biletu wstępu na wystawę.
Wcześniej odebrane zaproszenia uprawniają do tego, by w zajęciach przeznaczonych dla dzieci mogli uczestniczyć także ich opiekunowie. Wystawa będzie czynna od 11.00 do 18.00.