Trwa ładowanie...
d1yqtii

Oskórowanie i zamordowanie studentki z Krakowa. Rusza odroczony proces

To jedna z najgłośniejszych i niewyjaśnionych do tej pory polskich spraw. Przed sądem staje Robert J. Mężczyzna jest oskarżony o zabicie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta została oskórowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków. Rusza proces ws. oskórowania studentki UJ
Kraków. Rusza proces ws. oskórowania studentki UJ (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
d1yqtii

Proces rusza o godz. 9:30 w krakowskim sądzie. W jego trakcie będzie zeznawać prawie dwustu świadków. Akt oskarżenia ma 400 stron. – Merytoryczny akt oskarżenia liczy dwa tomy. Kolejne dwa tomy zawierają wyszczególnione dowody na poparcie zarzutów aktu oskarżenia – powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie sędzia Beata Górszczyk.

Kilkudziesięciu biegłych przygotowało ekspertyzy w związku ze sprawą zabójstwa i oskórowania studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Proces rozpoczyna się z opóźnieniem. Nowy ławnik musiał zapoznać się z obszernymi aktami sprawy.

d1yqtii

Kraków. Wstrząsająca sprawa oskórowania studentki sprzed lat wraca na wokandę

Oskarżony Robert J. twierdzi, że jest niewinny. Chce zostać oczyszczony z zarzutów. Zdaniem śledczych mężczyzna działał "w wyniku motywacji patologicznej o podłożu seksualnym, w celu zaspokojenia swojego patologicznego popędu seksualnego, a także w celu pozbawienia życia ofiary ze szczególnym okrucieństwem”.

Studentka miała zostać zabita między 12 listopada 1998 r. a 6 stycznia 1999 r. Ustalono, że kobieta była przetrzymywana w mieszkaniu, odurzana i torturowana. Mężczyzna miał ją maltretować psychicznie i fizycznie. Na jego trop policja wpadła po wielu latach, gdy zaczął pojawiać się na grobie studentki. Zatrzymano go 4 października 2017 r. w Krakowie

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz zdumiony słowami Lubnauer. Napisał w tej sprawie do dziennikarza

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yqtii

Podziel się opinią

Share
d1yqtii
d1yqtii
Więcej tematów