ycipk-39nyaf

Oskarża ks. Jankowskiego o molestowanie. Jest odpowiedź gdańskiej kurii na zarzuty

Barbara Borowiecka była jedną z ofiar ks. Jankowskiego. Kobieta zgłosiła to, że była molestowana przez duchownego do gdańskiej kurii. Teraz poznaliśmy treść odpowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest odpowiedź kurii ws. ks. Jankowskiego
Jest odpowiedź kurii ws. ks. Jankowskiego (PAP)
ycipk-39nyaf

Reportaż o przeszłości kapelana Solidarności wywołał burzę m.in. za sprawą relacji Barbary Borowieckiej, która oskarżyła księdza Jankowskiego o molestowanie. "Dopadł mnie z dziesięć, może z dwadzieścia razy (...). Pamiętam strzępy zdarzeń, wyrwane z czasu, z chronologii. Był jak bestia" - czytamy w materiale.

14 lutego Borowiecka poinformowała gdańską kurię o "przykrych doświadczeniach, których 50 lat temu doznała od ks. Henryka Jankowskiego". Ks. Rafał Dettlaff, kanclerz Kurii Metropolitalnej Gdańskiej dodawał wówczas, że autorka oświadczenia otrzymała odpowiedź od kurii.

Teraz portal Więź.pl opublikował całą treść odpowiedzi. Jak wynika z oświadczenia "Kuria Metropolitalna Gdańska – zgodnie z obowiązującym prawem kanonicznym – podjęła czynności zmierzające do ustalenia czasowo określonych faktów".

ycipk-39nyaf

Zapewniono również, że o dalszym postępowaniu w sprawie zostanie powiadomiona bezpośrednio przez Kurię Metropolitalną Gdańską, bądź też za pośrednictwem wspomnianej Polskiej Misji Franciszkańskiej w Maylands (w Australii Zachodniej, gdzie aktualnie przebywa Barbara Borowiecka - przyp. red.)”.

Zobacz także: Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Trzaskowskiego

ycipk-39nyaf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Żródło: wiez.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39nyaf

ycipk-39nyaf
ycipk-39nyaf