Trwa ładowanie...

Oskarża biskupa Jana Szkodonia. Monika milczała 20 lat

Po 20 latach zrozumiała, że biskup Jan Szkodoń ją krzywdził. Monika w rozmowie z "Dużym Formatem" opowiedziała o tym, jak duchowny ją molestował. Hierarcha za to nie odpowiedział.

Oskarża biskupa Jana Szkodonia. Monika milczała 20 latŹródło: East News, fot: MAREK LASYK/REPORTER
d2owf9w
d2owf9w

"Moniczko, Bóg mi ciebie zesłał. Przez ciebie chce mnie nauczyć czułości" - takimi słowami biskup Jan Szkodoń miał zwracać się do Moniki, dziś urzędniczki z Krakowa. Kobieta twierdzi, że była przez niego molestowana. Jej historię przedstawiono w reportażu w "Dużym Formacie" pt. "Zły dotyk biskupa z Krakowa"

Jak czytamy, biskup zawsze miał czas dla Moniki, dzwonił do niej regularnie. Zarówno ona, jak i jej rodzina byli zapatrzeni w duchownego. On zaś nie chciał, by ktoś widział, jak Monika wychodzi od niego z mieszkania. - Ale przez te lata niejeden kurialista musiał widzieć, jak idę do biskupa i od niego wychodzę - podkreśla Monika.

- Wszystko co mi robił, było uświęcone jego autorytetem. Mężowi nie powiedziałam, bo nie widziałam potrzeby. Dopiero od niedawna patrzę na relację z nim jako na swoją krzywdę - mówi dziś o biskupie Monika. Duchowny udzielił jej ślubu i oczywiste było dla niej, że ochrzci jej dzieci.

Zobacz też: "Pani Basia" ma iść na emeryturę. Patryk Jaki komentuje

Po trzech latach od zerwania kontaktów z biskupem Monika poszła na film "Kler". Po tym zaczęła chodzić do psychologa. Terapeuta powiedział, że jeśli ona nic nie zrobi, sam zawiadomi prokuraturę. W grudniu 2019 roku prokuratura umorzyła postępowanie ze względu na przedawnienie.

d2owf9w

Reakcja biskupa Jana Szkodonia

Co na to wszystko biskup? Uważa, że Monika się na nim mści za to, że kiedy chciała odejść od męża, który się nad nią znęcał, duchowny namawiał ją, by mu przebaczała. Bp Szkodoń przyznał też, że mówił o oskarżeniach pod swoim adresem abp. Markowi Jędraszewskiemu. - Uspokajał mnie, że to jest absolutnie niepewne - powiedział.

Biskup Jan Szkodoń jeszcze przez publikacją artykułu odniósł się do sprawy. - Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będę podejmował żadnej pracy duszpasterskiej zadeklarował. Jednocześnie zapewnił, że kierowane pod jego adresem oskarżenia "są nieprawdą i godzą w jego dobre imię, którego zamierza bronić".

Źródło: "Duży Format"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2owf9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2owf9w
Więcej tematów