Trwa ładowanie...
d3mivu3

Oscar Pistorius może wyjść z więzienia. Został skazany na 5 lat

Oscar Pistorius może opuścić więzienie już 21 sierpnia 2015 roku na zwolnienie warunkowe. Według doniesień medialnych, takie są zalecenia służb penitencjarnych RPA. Sportowiec został skazany w ubiegłym roku na pięć lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki Reevy Steenkamp.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oscar Pistorius może wyjść z więzienia. Został skazany na 5 lat
(PAP/EPA)
d3mivu3

Południowoafrykański sportowiec Oscar Pistorius wystąpił o wcześniejsze zwolnienie warunkowe za dobre zachowanie. Prawo w RPA pozwala ubiegać się o nie po odbyciu 1/6 kary. Sportowiec pozostanie w areszcie domowym w swoim domu.

Do tragicznego wydarzenia doszło w nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku. Poruszający się na protezach lekkoatleta zastrzelił swoją partnerkę Reevę Steenkamp, znaną modelkę. Kobieta zamknęła się w toalecie, a Pistorius oddał cztery strzały przez drzwi. Modelka zginęła na miejscu.

Prokurator uważał, że po kłótni doszło do zabójstwa z premedytacją i domagał się co najmniej 25 lat więzienia dla oskarżonego. Obrońca sportowca twierdził jednak, że jego klient wziął Steenkamp za włamywacza i działał w obronie koniecznej.

d3mivu3

Zobacz także - Tragedia w domu Oscara Pistoriusa

d3mivu3

Podziel się opinią

Share
d3mivu3
d3mivu3