Trwa ładowanie...
d3wllsf

Osama bin Laden planował zamach na księcia Harry'ego. CIA opublikowała dokumenty z komputera terrorysty

Przywódcy Al-Kaidy zbierał materiały na temat jednostki wojskowej, w której służył książę Harry. Na komputerze Osamy bin Ladena znaleziono artykuły z brytyjskiej prasy prezentujące misję księcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ostatniej chwili zmieniono plany księcia Harry'ego
W ostatniej chwili zmieniono plany księcia Harry'ego (WP.PL)
d3wllsf

Cytowany przez portal thesun.co.uk analityk Bill Rodrigo ocenił, że bez wątpienia książę Harry miał być celem zamachu. Według niego, wskazują na to dowody zebrane z komputera terrorysty.

Książe Harry w 2007 r. miał zostać wysłany do Iraku razem ze swoją jednostką Blues and Royals. Jednak w ostatniej chwili zmieniono jego plany. Brytyjski książę poleciał na misję do Afganistanu.

Osama bin Laden został zabity podczas akcji amerykańskich komandosów z jednostki Navy Seals. Przywódca Al-Kaidy ukrywał się w mieście Abbottabad w Pakistanie.

d3wllsf

*Zobacz też: CIA opublikowała wideo z synem Osamy bin Ladena. CIA zdobyła to nagranie po obławie na lidera Al-Kaidy w maju 2011 roku. *

Ponad 6 lat od jego śmierci, CIA opublikowała, co znajdowało się na komputerze terrorysty. Na dysku miał m.in. filmy animowane i popularne komedie: "Tom i Jerry", "Auta", "Epoka lodowcowa" czy "Jaś Fasola". Znaleziono też pamiętnik Osamy bin Ladena, ale CIA nie ujawniła na razie jego treści.

d3wllsf

Podziel się opinią

Share
d3wllsf
d3wllsf
Więcej tematów