Trwa ładowanie...
d4ev6xi

Orzesze. Pożar w hucie szkła. 19 osób ewakuowanych

W nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Orzesze (woj. śląskie), doszło do pożaru w hucie szkła. Ewakuowano 19 osób. Strażacy opanowali sytuację nad ranem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orzesze. Pożar w hucie szkła (zdjęcie ilustracyjne)
Orzesze. Pożar w hucie szkła (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d4ev6xi

Pożar miał miejsce około godz. 2 w nocy w hucie przy ul. Gliwickiej. Według informacji przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogień pojawił się na skutek zapalenia się wanny z tłuczeniem przy automacie szklarskim.

- Ewakuowano 19 osób, jedna osoba poszkodowana bez konieczności hospitalizacji. O godz. 4.03 sytuacja została opanowana, a o godz. 5.12 zakończono działania - przekazało WCZK.

Orzesze. Pożar w hucie szkła. Ewakuowano pracowników

Rzecznik komendy PSP w Mikołowie kapitan Jakub Gendarz dodał, że pożar powstał przez zapalenie się oleju hydraulicznego, który znajdował się w tacy przy linii do produkcji butelek.

d4ev6xi

Gdy strażacy udali się na miejsce, ogień powoli przygasał, konieczne było schłodzenie składowanego w zakładach szkła. 19 osób opuściło hutę przed przyjazdem straży pożarnej.

- Nie był to duży pożar, ale straty materialne są znaczne – stwierdził Jakub Gendarz. W akcji uczestniczyło sześć zastępów PSP i OSP.

Zobacz też: Podwyżki dla polityków. Rzecznik rządu Piotr Mueller: kiedyś trzeba będzie wrócić do tematu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ev6xi

Podziel się opinią

Share
d4ev6xi
d4ev6xi
Więcej tematów