Trwa ładowanie...

Orgia na plebanii. Franciszek podjął decyzję dotyczącą biskupa

"Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Grzegorza Kaszaka z pełnienia posługi biskupa sosnowieckiego" - przekazała Nuncjatura Apostolska. To w jego diecezji doszło do orgii na plebanii z udziałem księży.

Biskup Grzegorz Kaszak Biskup Grzegorz Kaszak Źródło: East News, fot: Michal Dubiel/REPORTER
d1z2o9e
d1z2o9e

Jak czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej, "Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Grzegorza Kaszaka z pełnienia posługi biskupa sosnowieckiego".


"Administratorem apostolskim sede vacante diecezji sosnowieckiej został mianowany arcybiskup katowicki Adrian Galbas SAC" - dodano w komunikacie.

Orgia na plebanii. Skandal w Dąbrowie Górniczej

Na początku października kościelna komisja wyjaśniająca przebieg wydarzeń na plebanii parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej przedstawiła swój raport. Po zapoznaniu się z nim biskup sosnowiecki podjął decyzję o wszczęciu wobec ks. Tomasza Z. procedury karnej i zdecydował, że zostanie ona przeprowadzona przez kościelny wymiar sprawiedliwości spoza diecezji - czytamy w komunikacie Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żukowska otwarcie przyznaje. Z PSL "nie dogadają się"

O parafii w Dąbrowie Górniczej zrobiło się głośno w całej Polsce za sprawą zorganizowanej przez księdza Tomasza Z orgii na plebanii. Wraz z duchownym w schadzce uczestniczyło dwóch innych mężczyzn - jeden z nich miał być męską prostytutką. Uczestnicy zabawy zażywali silne środki na potencję, co spowodowało zagrożenie życia dla jednego z nich.

Na miejsce wezwane zostało pogotowie, jednak ksiądz postanowił zabarykadować się na plebanii nie dopuszczając ratowników do potrzebującego pomocy mężczyzny. Potrzebna była interwencja policji. Do imprezy doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia.

Śledztwo w sprawie incydentu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej.

d1z2o9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z2o9e
Więcej tematów