Trwa ładowanie...
d3xho0v
Mariusz Szymczuk

Opozycja krytykuje pomysł Prawa i Sprawiedliwości ws. Mazowsza. Polityk PiS: Doradzałbym prezydent Gronkiewicz-Waltz i marszałkowi Struzikowi więcej leków na uspokojenie

Politycy w rozmowie z Wirtualną Polską komentowali pomysł Prawa i Sprawiedliwości o wydzieleniu Warszawy z województwa mazowieckiego. Krytycznie o tym projekcie wypowiadają się reprezentanci opozycji. - Nie ma żadnego argumentu za takim rozwiązaniem. Przede wszystkim, Warszawa jest taką solą w oku Jarosława Kaczyńskiego - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO). Jak zapewniał Jacek Sasin z PiS, ewentualne zmiany nie spowodują, że odbędą się ponowne wybory. - Doradzałbym prezydent Gronkiewicz-Waltz i marszałkowi Struzikowi więcej leków na uspokojenie - odpowiadał polityk PiS.

Share
d3xho0v

Sasin bronił projektu swojej partii, mówiąc, że ewentualny podział to jedynie podział na jednostki statystyczne i niczego nie zmienia w organizacji samorządu terytorialnego i jego instytucji. - My mówimy o podziale statystycznym na potrzeby liczenia wskaźników ekonomicznych, czy poziomów zamożności na potrzeby funduszy europejskich - powiedział i podkreślił, że w ten sposób uratowane zostaną środki finansowe dla mniej zamożnej części Mazowsza

- Do tej pory, jak się czytało, czy słuchało, wypowiedzi polityków PiS, jak niektórzy mówili o podziale województwa, to wyznaczali nawet terminy wyborów, przypomnę, że nawet poseł Suski wyznaczył termin na 5 czerwca. Nie wierzę, że chodzi o statystyczny podział Mazowsza, że nastąpiło jakieś nagłe nawrócenie - komentował marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik z PSL.

d3xho0v

Zapewnienia PiS nie przekonały także Joanny Schmidt z Nowoczesnej. - Wydaje mi się, że może być to pretekst do dalszych zmian w strukturach samorządowych w Polsce - powiedziała.

- Wysłuchaliśmy dwóch referatów, autorstwa dwóch specjalistów, nie ma żadnego argumentu za takim rozwiązaniem. Przede wszystkim, Warszawa jest taką solą w oku Jarosława Kaczyńskiego - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Do tematu podziału Mazowsza odniósł się również Paweł Kukiz, który stwierdził, że obecnie są ważniejsze sprawy. - Ważniejsza od Mazowsza jest sprawa przyjęcia bądź nieprzyjęcia - przepraszam za te słowa - hord obcych nam kulturowo ludzi - powiedział lider Kukiz'15.

- Doradzałbym prezydent Gronkiewicz-Waltz i marszałkowi Struzikowi więcej leków na uspokojenie, bo jak obserwuję ich wypowiedzi z ostatnich kilku dni, to się zastanawiam: albo nerwica, albo cyniczna gra obliczona na wzniecenie kolejnego konfliktu w naszym kraju - skwitował krytyczne słowa pod adresem pomysłu PiS Jacek Sasin.

d3xho0v

Podziel się opinią

Share
d3xho0v
d3xho0v
Więcej tematów