Trwa ładowanie...
d2u388s
Opozycja będzie potrafiła wykorzystać ewidentną europejską porażkę PiS?

Opozycja będzie potrafiła wykorzystać ewidentną europejską porażkę PiS?

PO zapowiada konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. To efekt przegranej przez PiS brukselskiej batalii o utrącenie Donalda Tuska. Partia Schetyny nie przedstawia jednak kandydata na szefa rządu, a to czy będzie to sam szef partii nie jest tak oczywiste. Marcin Kierwiński z PO przyznał w #dzieńdobryWP, że rozważane są różne scenariusze. Jakie? Poprze ich Kukiz'15? Marek Jukubiak zareagował bardzo ostro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2u388s

- Schetyna jako lider jest oczywistym kandydatem na premiera, gdy wygramy wybory, natomiast teraz musimy rozważać różne scenariusze, żeby miał jak najszersze poparcie. Będziemy o tym jeszcze rozmawiali. Najważniejsze jest to, by dać jasny sygnał, że polski rząd skompromitował Polskę - powiedział w @dzieńdobryWP Marcin Kierwiński z PO.

- Wniosek o wotum nieufności to najmocniejsza broń. Ten rząd powinien odejść - powiedział stanowczo.

d2u388s

Odniósł się do zdementowania przez Beatę Mazurek informacji na temat demontażu Unii. Chodzi o doniesienia, że Marine Le Pen zadeklarowała wolę współpracy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przy demontowaniu struktur europejskich. - Nie obchodzi mnie, co mówi Mazurek, bo nie raz kłamała - uderzył Kierwiński.

Przeczytaj więcej na temat: Le Pen podejmie współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii

- Może wreszcie niektórzy politycy PiS się obudzą - dodał, argumentując wniosek wotum nieufności dla rządu.

"Niech oni się naparzają. my się nie damy"

Czy opozycja będzie potrafiła wykorzystać ewidentną europejską porażkę PiS i czy da jej to paliwo na najbliższe miesiące działalności w kraju?

d2u388s

- Staramy się w tej wojnie nie brać udziału, niech oni się naparzają. Wciągają nas w naparzanki, nie damy się. Będziemy neutralni - zadeklarował w programie Marek Jakubiak z Kukiz'15.

- Polska to nie jest napis na dropsach. Denerwujecie tymi okrzykami "Polska" - powiedział i ostro zaatakował Platformę.

- Ja jestem w polityce, bo byliście nieudacznikami. Nie bierzemy udziału w tej wojnie. My nie jesteśmy po to, by korzystać. Wiem, że dla was to jest obce - dodał.

Przyznał jednak, że PiS zrobiło błąd. Stwierdził, że trzeba było marginalizować Tuska.

d2u388s

Podziel się opinią

Share

d2u388s

d2u388s
Więcej tematów