Trwa ładowanie...

Opolski "Tulipan" wyłudził od kobiet 90 tys. zł. Oszukanych może być więcej

Mieszkaniec Opolszczyzny działał jak filmowy "Tulipan". Zdobywał zaufanie kobiet, a potem pożyczał od nich pieniądze. Pożyczek nigdy nie zwrócił. W ten sposób wyłudził blisko 90 tys. złotych. Pokrzywdzonych może być więcej.

Share
Opolski "Tulipan" wyłudził od kobiet 90 tys. zł. Oszukanych może być więcej
Źródło: Opolska Policja
d28egdl

Kryminalni ze Strzelec Opolskich zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego, który w ciągu dwóch lat oszukał kilka kobiet na ok. 90 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 41-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia.

Jak mówią śledczy, mężczyzna wzbudzał duże zaufanie i potrafił manipulować kobietami. Na portalach randkowych zakładał fikcyjne profile, podszywając się pod inną osobę. W ten sposób nawiązywał kontakty z kobietami z różnych zakątków Polski.

Na początku relacji mężczyzna wzbudzał zaufanie u poznanych kobiet, pytając o ich zainteresowania, rodzinę i oczekiwania wobec przyszłego związku. Wywoływał też współczucie, pisząc, że jest chory.

d28egdl

"Kłopoty osobiste"

Dopiero po jakimś czasie, kiedy kobiety weszły z nim w bliższe relacje, pojawiały się prośby o pieniądze. Na początku były to drobne sumy, a potem coraz większe, dochodzące do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Swoje prośby o pożyczki oszust motywował kłopotami osobistymi i za każdym razem obiecywał zwrot pieniędzy.

Niestety, w jego historie uwierzyło kilka kobiet. Jedna z pokrzywdzonych kobiet przekazała na jego konto ponad 50 tys. złotych.

Policjanci ustalają, czy opolski "Tulipan" mógł oszukać więcej kobiet. Osoby, które zostały przez niego oszukane lub też mają informację w tej sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich tel. 77 462 19 50, 77 462 19 03 lub 112.

Źródło: Policja Opolska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28egdl

Podziel się opinią

Share
d28egdl
d28egdl
Więcej tematów