Trwa ładowanie...

Opluł w tramwaju Egipcjanina. Stanie przed sądem

Poznańska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który obraził i opluł w tramwaju Egipcjanina i jego żonę. - Wypi****laj stąd, ty i ona - krzyczał w stronę obcokrajowców. Potem nie umiał wytłumaczyć, dlaczego był agresywny.

Opluł w tramwaju Egipcjanina. Stanie przed sądemŹródło: WP.PL
d3fwpg2
d3fwpg2

- Publicznie znieważył pokrzywdzonego z powodu jego domniemanej przynależności etnicznej oraz jego żonę z powodu jej przynależności wyznaniowej, domagając się przy użyciu słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe, by opuścili tramwaj - powiedziała w rozmowie z rzeczniczką Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Jakie słowa padły ze strony Pawła K. 17 październka w poznańskim tramwaju? M.in. "Wypi****alaj stąd, bo ci, k****a, bombę całą w d****ę włożę, k****a!" oraz "Wypie**laj stąd, ty i ona". Egipcjanin i jego żona rozmawiali po niemiecku, co dodatkowo rozwścieczyło mężczyznę, więc podkreślił, że "Polska jest tylko dla Polaków".

- Oskarżony nie potrafił wyjaśnić przyczyny swojego postępowania, oświadczył jednocześnie, że ma świadomość naganności takiego zachowania - stwierdziła Mazur-Prus. Paweł K. chce poddać się karze dobrowolnie.

d3fwpg2

Decyzję, czy do tego dojdzie, podejmie sąd. Prokuratura skierowała już w tej sprawie akt oskarżenia.

Atak na Egipcjanina w Katowicach

Źródło: tvn24.pl

d3fwpg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fwpg2
Więcej tematów